Sanja Bobar je afirmisana crnogorska modna dizajnerka, čije ime već 15 godina zauzima posebno mjesto na domaćoj i međunarodnoj modnoj sceni.
Njene kreacije prepoznatljive su po spoju umjetnosti, elegancije i emocije, a inspiraciju pronalazi u snažnim ženama i bezvremenskoj eleganciji. U svojim kolekcijama koristi luksuzne materijale poput svile, satena, čipke i kristala, stvarajući modele koji odišu sofisticiranošću, samopouzdanjem i ženstvenošću.

Posebno mjesto u njenoj karijeri zauzimaju nastupi na prestižnoj Nedjelji mode u Njujorku, gdje je 2016. godine prvi put predstavila svoju kolekciju. Izuzetne reakcije modne publike i kritike otvorile su joj vrata američke modne scene, nakon čega je kreacije predstavljala i u Los Anđelesu, potvrđujući da talenat iz Crne Gore može ravnopravno stajati uz svjetska dizajnerska imena. Redovno učestvuje i na Montenegro Fashion Week-u, Serbia Fashion Week-u i drugim regionalnim modnim manifestacijama.
Majka je četiri maloljetna sina, pa tako svakodnevno usklađuje dvije zahtjevne, ali najljepše uloge - majke i umjetnice. Rođena je 14. marta 1988. godine. Živi i stvara u Podgorici, odakle gradi modnu priču koja je daleko prevazišla granice Crne Gore.
Govoreći o životnom i profesionalnom putu, Bobar ističe da ga vidi kao put hrabrosti, stvaranja i neprestanog učenja. Ponosna je, kaže, što je kroz modu uspjela da ispriča priče, probudi emocije i predstavi Crnu Goru na svjetskoj modnoj sceni.
Bobar za Analitiku kaže da, iako iza sebe ima impresivnu karijeru, više od petnaest godina rada i brojne međunarodne uspjehe, svoj put ne smatra završenim.
“Danas znam da najveći uspjeh nisu priznanja ni reflektori, već ljudi koji inspirišu i trag dobrote koji ostavljate iza sebe. Moj put još traje, a najljepše kreacije tek dolaze”, poručuje Bobar.
BUĐENJE
Što Vam nedostaje iz vremena kada ste bili dijete?
- Bezbrižnost i iskrena radost malih stvari.
Što najviše volite u tome što ste odrasli?
- Slobodu da stvaram svoj svijet.
Za koji Vaš talenat smatrate da nije došao do izražaja?
- Pisanje! Obožavam da pišem.
Koju svoju osobinu smatrate najgorom?
- Perfekcionizam.
Što najviše cijenite kod drugih?
- Iskrenost i dobrotu.
U OGLEDALU
Kako bi se zvala Vaša filmska biografija i ko biste voljeli da glumi Vas?
- “Zasadi ljubav, gaji ljepotu”. Glumila bi me žena snažnog duha i nježnog srca.
Kako biste nekome, preko telefona, u pet riječi opisali sebe?
- Kreativna, hrabra, emotivna, uporna, svoja.
Kako biste opisali sebe da ste hrana?
- Kao desert s neočekivanim začinom.
Koju moć super-junaka biste voljeli da imate?
- Da jednim dodirom budim nadu.
Sa kojom ličnošću, stvarnom ili izmišljenom, biste se zamijenili na jedan dan?
- Sa Koko Šanel – da osjetim kako nastaje bezvremena moda.
SVAKODNEVICA
Što radite nedjeljom poslijepodne?
- Punim dušu porodicom i tišinom.
Koja pjesma Vam je uvijek u vrhu liste omiljenih?
- Ona koja me vrati sebi. “Kuća puna naroda” od Zdravka Čolića mi je jedna od omiljenih.
Koja knjiga/predstava/film je, u posljednje vrijeme, na Vas ostavila najsnažniji utisak?
- „Mali princ“ – uvijek me podsjeti šta je zaista važno.
Gdje biste voljeli da otputujete?
- Tamo gdje me čeka nova inspiracija.
Foto: Nikola Pejović
Koje prevozno sredstvo najmanje volite?
- Brod. Ne volim krstarenja.
DA TI KAŽEM...
Kome sve ispričate?
- Suprugu.
Čemu se uvijek obradujete?
- Ljudskoj dobroti.
Foto: Nikola Vulikić
Da li za nečim žalite?
- Samo za trenucima koje nijesam dovoljno živjela.
Bez čega ne možete?
- Bez ljubavi, porodice i stvaranja mode.
Za što ste se posljednji put izvinili?
- Zato što sam od sebe tražila previše.
SUMRAK
Koje tri želje biste tražili da Vam ispuni zlatna ribica?
- Zdravlje za moje najmilije, više dobrote među ljudima i inspiraciju koja nikada ne prestaje.
Što je najteže što ste do sada uradili?
- Ostala vjerna sebi, čak i kada je bilo najteže.
Kada biste saznali da Vam je ostalo samo tri mjeseca života, kako biste ih proveli?
- Sa porodicom, među prijateljima i stvarajući uspomene koje ostaju.
Kako biste voljeli da umrete?
- Mirno, okružena ljubavlju.
Koji bi bio Vaš epitaf?
- „Zasadila je ljubav i ostavila ljepotu iza sebe“.
















