Britanski laburistički poslanik Endi Bernam reagovao je na ostavku Kira Starmera i potvrdio da će pokušati da ga naslijedi na funkciji premijera.
„Kir je dao ogroman doprinos našoj zemlji i želim da mu zahvalim na liderstvu i posvećenosti tokom izuzetno izazovnog perioda. Njegova odluka označava početak tranzicionog procesa i važno je da se on sprovede na uredan i odgovoran način. Kandidovaću se kao dio tog procesa”, napiso je na društvenim mrežama.
Kako je dodao, građani očekuju stabilnost, ozbiljnost i kontinuiranu usmjerenost na pitanja koja su im najvažnija, i upravo to će dobiti.
“Dok budemo išli naprijed, naš prioritet mora biti zajednički rad kako bismo zemlju vratili tamo gdje svi želimo da bude. Ljudi žele da vide napredak u ekonomskom rastu, smanjenju troškova života, unapređenju javnih usluga, stambene politike i stvaranju prilika za naredne generacije”, naveo je on.
Političke promjene, kaže, nikada ne smiju odvući pažnju od odgovornosti da se unaprijedi kvalitet života građana.
“Laburistički pokret je uvijek bio najsnažniji kada je s povjerenjem i jasnim ciljem gledao u budućnost. Upravo to ćemo raditi i ubuduće, a pobrinućemo se da ova tranzicija bude pozitivan proces obnove za našu stranku i našu zemlju”, poručio je Bernam.
Podsjetimo, Starmer je danas podnio ostavku na funkciju britanskog premijera i lidera Laburističke partije. Bio je suočen sa nizom ostavki u Vladi, ali i sa padom popularnosti među biračima, a pojedini ministri i poslanici otvoreno su ga pozivali da podnese osavku.










