Postavku pod nazivom "Ljepota kamena" otvoriće rukovoditeljka Moderne galerije, istoričarka umjetnosti Petrica Duletić.
- Miodrag Šćepanović je autentični stvaralac, jedan od onih čije je umjetničko djelo bitno ne samo za sagledavanje recentne likovne scene, već je ono kao takvo dalo snažan pečat domaćoj umjetničkoj produkciji... Pun poštovanja prema materijalu kojem pristupa s namjerom da ga preobrazi u umjetničko djelo, uspješno prijateljuje sa sirovim kamenom, s njime vješto komunicira, brusi ga i polira, izražavajući svoju vajarsku misao putem figure. Njegove skulpture, iako formatom male, monumentalne su po svojem oblikovanju volumena. Pažljivo gradeći likovni rukopis, nastao je opus u kojem je transponovana ideja u kojoj inspirativno polazište ima u realnim formama. Šćepanović pripada onoj grupi vajara kojima portret, kao tema ili motiv, jeste osnovno sredstvo da materijalizuju inspirativna stanja kroz sopstveni likovni govor - zapisala je Duletić u katalogu za ovu izložbu.
Miodrag Šćepanović rođen je 1953. godine u Kolašinu, gdje je završio osnovnu školu i gimnaziju. Diplomirao je vajarstvo 1983 godine na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu u klasi prof. Miše Popovića. Član je ULUCG od 1990. godine. Takođe je član udruženja "Jesenji salon'' u Parizu od 2008. godine. Dobitnik je više priznanja, među kojima su nagrade ULUCG, nagrade Jesenjeg salona i Salona francuskih umjetnika u Parizu.
Komentari (4)
Podgorički lobi ga jo do skoro potiskivao u anonimnost. Evo mogu da ga vide i podgoričani, pa neka procijene. U svakom slučaju, on je jedini među crnogorskim slikarima i vajarima ima tri nagrade sa pariskih salona. Njegovu skulpturu još nemaju Narodni muzej ni Centar savremene umjetnosti!!! Nije jasno koje bi još priznanje trebao da dobije da bi mu se djela našla u ovim nacionalnim institucijama.
Zaboravih: Što će nama ovi što dobijaju nagrade tamo iz nekog Pariza? Što će nama Šćepanović, koji se nije dokazao doma, ka Pavle, Šoškić i ini, no u tamo neku Francusku?
A za Šćepanovića skoro niko ne zna u Crnoj Gori. Zna samo za Pavla Pejovića sa "koferom i štancovanim obeliscima svuda po Crnoj Gori".
Šoškić mu konkuriše. Pogledajte slike skulptura Svetog Petra u PG (Šoškić), Njegoša u Prištini (Pejović) i grčkog patrijarha u Atini. Mislim da Šoškić još nije imao samostalnu izložbu, a za Pejovića nema informacija o završenoj srednjoj školi.