U katalogu koji prati izložbu istoričarka umjetnosti Milica Radulović je, između ostalog, zapisala: „Reljefi u terakoti nastaju tako kao jedan složen proces brižljivog traženja određenog predmeta, često čak i ne određenog predmeta već samo nekog njegovog dijela, po pravilu odbačenog i pronađenog „slučajno“, gdje se slučajnost njegovog izbora prepoznaje upravo u nekoj njegovoj posebnosti i provokativnosti, prevenstveno iz razloga njegove likovnosti, zanimljivosti forme, neke vizuelne senzacije.
Dalje, taj predmet prolazi „filter“ umjetnikovog osobenog jezika, kroz kontrolisano utiskivanje u glinu, čime predmet ostavlja svoj trag u materijalu, i taj trag postaje svojevrsni citat ili znak.
U tim, tako postignutim, otisnutim, likovno izražajnim teksturama nađenih stvari, moguće je beskrajno ispitivanje problema skulpturalne površine, teksture, forme pa i volumena“.
Jedan dio izložbe „Tragovi“ biće posvećen obilježavanju 200 godina od rođenja Petra II Petrovića Njegoša.
Milivoje Babović je rođen 1953. u Petnjiku kod Berana. Diplomirao je na vajarskom odsjeku Fakulteta likovnih umetnosti u Beogradu u klasi prof. Nikole Jankovića.
Postdiplomske studije završio 1983. kod prof. Vojina Stojića. Od 1982. član je ULUCG-a. Redovni je profesor Fakulteta likovnih umjetnosti na Cetinju.
Izlagao je samostalno u Beogradu, Beranama, Podgorici, Budvi, Herceg Novom i Kragujevcu kao i na više od 130 kolektivnih izložbi u zemlji i inostranstvu.
Dobitnik je značajnih nagrada za svoje stvaralaštvo, između ostalih i Nagrade likovnog salona 13. novembar, Nagrade Hercegnovskog likovnog salona, Godišnje nagrade ULUCG-a, Nagrade Decembarskog likovnog salona.