Među njegovim radovima, mnogi su nastali u privatnim objektima, nekad domovima u kojima su živjeli ljudi. Danas su oni napušteni, poput jednog na koji je naišao u Italiji.
“Još od djetinjstva, uvijek su me interesovala napuštena mjesta”, kaže Vejon, koji je rođen u Parizu. U međuvremenu, postao je fotograf. Tako su polako počeli da nastaju njegovi radovi sa najrazličitijih mjesta na kojima već dugo nema znakova života, poput Černobila.
“U mojoj porodici, inače, dio tradicije bilo je upravljanje autoprevoznim preduzećem”, predstavljajući se, kaže on.
Možda ga je upravo to i inspirisalo da u Mađarskoj posjeti jedan od napuštenih željezničkih perona, čije je fotografije predstavio u jednoj od galerija.
“Posebno volim otkrivanje napuštenih kuća”, kaže Vejon, dodajući “na tim mjestima pokušavam da saznam nešto o ljudima koji su živjeli tu, kakvi su bili njihovi životi i zašto su uopšte napustili domove”.
Jedna od takvih kuća nalazi se i u Belgiji.
Njemu omiljene fotografije nastale su u napuštenom gradu Kolmanskop u Namibiji, u kojem su svojevremeno živjeli radnici rudnika dijamanata.
“Tamošnji ambijent me je zaista fascinirao, nekadašnji domovi danas su prekriveni pustinjskim pijeskom, on je baš svuda”, dodaje Vejon.
Jedna od lokacija koje su ga posebno impresionirale je i megalomanski monumentalni objekat koji je pripadao nekadašnjoj Komunističkoj partiji Bugarske, na vrhu planine Buzluđa.
Vejon je do danas objavio i knjigu sa fotografijama iz Namibije, a više fotografija možete pogledati na njegovoj internet stranici.