Policija u Mađarskoj uhapsila je 30-godišnjeg muškarca za kojeg istražitelji tvrde da je sakupljao djelove ljudskih tijela koje je pribavljao sa napuštenih grobalja i sa svog radnog mjesta u bolnici, javlja AP.
Mađarski Nacionalni istražni biro uhapsio je muškarca u Budimpešti 17. juna nakon što je dobio informacije da ljudske ostatke čuva i na poslu i u svom domu. Policija je saopštila da je osumnjičeni zaposlen kao bolničar u jednoj bolnici.
Tokom pretresa njegovog stana, istražitelji su pronašli i zaplijenili ljudske lobanje, cijelu potkoljenicu i šaku, kao i rekonstrukciju ljudskog lica napravljenu od kože lica. Dodatne kosti pronađene su u koferu.
Pronađeno je i srce u tegli, a policija pokušava da utvrdi da li je riječ o ljudskom ili životinjskom organu.
Muškarac je tokom saslušanja priznao da je sakupljao djelove ljudskih tijela. Naveo je da ga ljudski ostaci posebno privlače, te da je od pojedinih djelova pripremao hranu i jeo ih.
On se trenutno nalazi u pritvoru zbog sumnje da je nezakonito postupao sa ljudskim posmrtnim ostacima.
U saopštenju policije navodi se da je osumnjičeni „strastveni ljubitelj anatomije i patologije, te da voli da secira životinje“. Istražitelji sumnjaju da je djelove tijela pribavljao putem svog posla u bolnici, ali i iskopavanjem posmrtnih ostataka sa „napuštenih grobalja u Slovačkoj i Mađarskoj“.
Policija je zaplijenila njegov računar, laptopove, tablete, mobilne telefone, SIM kartice i memorijske kartice.
Svi pronađeni ljudski ostaci biće podvrgnuti forenzičkom vještačenju, a policija je navela da bi se spisak krivičnih djela za koja se tereti mogao proširiti nakon što bude utvrđeno porijeklo svih pronađenih ostataka.








