Ova firma tvrdi da je od 120 miliona dolara u ukupnom prihodu od plaćenih preuzimanja aplikacija i kupovini unutar aplikacija tokom prvih 20 dana novembra 2012. u SAD-u, polovina tog iznosa bila podijeljena između samo 25 programera.
Svi osim jednog s liste najbolje plaćenih su oni koji rade za "najveće", uključujući “Disney”, “Electronic Arts”, “Gameloft”, “GLU”, “Kabam”, “Rovio”, “Storm8”, “Zynga”...
U "Canalysu" su otkrili da u posmatranom razdoblju u prosjeku 145 od 300 najboljih aplikacija u Eplovom storu pripada kategoriji igara, dok je na Google Play-u taj odnos 116 prema 300 najboljih aplikacija.
Jedini izuzetak na top-listi najbolje plaćenih je Pandora, kompanije koja prodaje popularnu Pandora Radio aplikaciju za personalizirani muzički servis.
U većini drugih slučajeva, međutim, "Canalys" je ustanovio da najprodavaniji proizvođači igara dominiraju i da nude više proizvoda kroz on-line prodavnice aplikacija i tako jačaju svoje brendove.
Npr. kompanija Rovio trenutno nudi osam različitih varijanti igre "Angry Birds" kroz Google Play, uz još neke zanimljivosti kao što je igra "Bad Piggies". S druge strane, Electronic Arts izdaje 962 igre za iOS pod vlastitim brendom ili brendom neke od svojih podružnica.
S obzirom na veliki obim aplikacija dostupnih u obje glavne "prodavnice" aplikacija, programeri koji još nemaju jak brend suočiće se s vrlo teškim probijanjem na ovom tržištu, a jedan od velikih problema je i mala mogućnost "otkrivanja" kao poseban problem s kojim će se suočiti mali developeri.