Učesnici sastanka su ukazali da proširenje predstavlja uspješnu politiku EU, ali da je uslijed brojnih institucionalnih, političkih i ekonomskih pritisaka unutar EU, vanjskih izazova poput nedavnog referenduma u Velikoj Britaniji i efekata migracijske krize, te specifičnosti samih država kandidata za članstvo, veoma važno naći efikasniji način komuniciranja politike proširenje i vraćanja povjerenja u EU.
Obraćajući se učesnicima skupa Radović je istakao da je za uspješnu realizaciju procesa evropske integracije neophodna ne samo visoka podrška građana nego i njihovo razumijevanje i aktivno učešće, te da Vlada Crne Gore i resorno Ministarstvo vanjskih poslova i evropskih integracija, od samog početka pristupnih pregovora nastoje da građanima približe koristi koje reforme i buduće članstvo donose, obaveze koje su njegov prateći dio, kao i promjene koje će se dogoditi na putu do punopravnog članstva i nakon toga.
On je detaljno predstavio Strategiju informisanja javnosti o pristupanju Crne Gore EU 2014-2018. i rad na njenom sprovođenju istakavši da je opšti cilj dokumenta da doprinese boljem razumijevanju procesa evropske integracije kod građana i obezbijedi podršku procesu pristupanja Crne Gore EU. Prenio je da je ovaj projekt informisanja objedinio kapacitete organa državne uprave, Skupštine, Zajednice opština i nevladinih organizacija koji su učestvovali u kreiranju dokumenta i koji aktivno rade na njegovom sprovođenju.
Radović je istakao da je paralelno sa reformskim aktivnostima koje sprovodimo na putu prema članstvu neophodno intenzivirati komunikaciju sa građanima u pravcu dostizanja visokog stepena razumijevanja i prihvatanja procesa i promjena koje iz njega proističu. „Evropska integracija je projekt čitavog društva koji zahtijeva aktivno učešće svih činilaca“, istakao je Radović. On je ukazao na stabilan trend podrške evropskoj integraciji i istakao da istraživanja javnog mnjenja pokazuju da se stepen razumijevanja procesa kod građana konstantno povećava.