Koliko im je dobro išao ovaj posao, pokazuje i basnoslovni imetak koji su bukvalno stekli preko noći. Brzo i mnogo, čak i za Ameriku. Đuro je čak stigao da zaradi i za pilotsku dozvolu. Postoji priča da se pilotiranjem “relaksirao” od napornog skrivanja od policije.
U Zupcima nema dokaza da li je taj hobi korstio u “primijenjene” svrhe, odnosno da bi vozio “moonshine”.
Crnogorci dali doprinos krimjumčarenju viskija: Tako da su izgleda pored uobičajenih pečalbarskih poslova, Crnogorci su u SAD prije Drugog svjetskog rata dali aktivan doprinos i krijumčarenju viskija! Uz ognjišta u starim porodičnim kućama u Zupcima nadomak Bara, vremešni mještani i danas pripovijedaju kako su njihovi preci 30-ih godina prošlog vijeka konkurisali Al Kaponeu, samo na drugom kraju Amerike!!!Braća Marko i Đuro Ivović, od oca Andra, 1918. kao mladići pošli su u SAD trbuhom za kruhom, iako se u Zubcima pričalo da je njihov otac za to vrijeme bio vrlo bogat čovjek. Postoji priča da je jednom posudio kralju Nikoli novac, na što mu je crnogorski suveren odgovorio “Ako sam ja kralj, ti si car!”. Od tada, svim Ivovićima iz te porodične loze ostao je nadimak Car.
Veliki Getsbi iz Zubaca: Fotografije koje vidite kao da su izašle iz filma “Veliki Getsbi”. Gledaocima otvaraju storiju o grupi snalažljivih i hrabrih Ivovića iz Zubaca koji su u vrijeme prohibicije u Kaliforniji pekli viski i tajno ga prodavali.Umijeće pečenja alkohola koje se u kući Ivovića prenosilo s koljena na koljeno, Đuro i Marko Androv Ivović su u Kaliforniji nadgradili. Ali sada je umjesto lozovače i murovače u pitanju bio viski. Ta njihovu tvorevinu u žargonu su zvali “moonshine”, odnosno “mjesečina”, jer se obično pravila krišom, pod mjesečinom.
Za to vrijeme, druga dva Androva sina - Anto i Ivo, u Zupcima su održavali imanje, sve dok se i sami nisu zaželjeli slave i bogatstva u “obećanoj zemlji”. Međutim, u Kaliforniju su stigli u nezgodan čas, neposredno prije nego što je policija ”provalila” krijumčarski crnogorsko-američki lanac.
Filmski epilog: Tako da je i epilog, kao i sve druge stvari vezane za priču o švercu viskija bio “filmski”.U Zupcima postoji priča da je nakon saznanja o provali, negdje tokom 1931. godine, Đuro u svom kadilaku pojurio iz Martinesa ka Oklendu da dojavi saučesnicima, ali ga je policija uočila i krenula u pravu potjeru za njim. Bježeći od policijskih fordova i kuršuma, Đuro je sletio s puta, udario u banderu i na mjestu skončao.
Marko Androv Ivović je odmah uhapšen, a po izlasku iz zatvora digao je ruke od pečenja viskija. I Đuro Milov Ivović je završio iza rešetaka, odakle je izašao nakon četiri godine. Vratio se u rodne Zupce, gdje je oženio Stanu Vukotić sa kojom je u miru sačekao posljednju uru.
Zaradili veliki novac poštenim radom: Da se u Americi moglo zaraditi i poštenim radom dokazala su druga dva brata. Ivo i Anto su i bez viskija u Kaliforniji zaradili velike pare, pred Drugi svjetski rat vratili su se u Zupce kao veliki bogataši, čak su kao strastveni lovci sa sobom doveli i lovačke kerove.
U Crnoj Gori su kupili kamione, neko vrijeme trgovali , a kada su obesparili, Anto je posuđivao novac za povratak u Kaliforniju koju je 1939. zatekao u predratnoj krizi. Kada je “Ujka Sem” pozvao pod američki steg, obukao je uniformu avijacije i rat proveo na aerodromu u Indiji. U Kaliforniji sada žive 23 njegova potomka.
Zupci times – Ilija Vukotić