EURO 2016: Poljaci poslije penala do 1/4 finala!

Fudbaleri Poljske plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Francuskoj pobjedom nad Švajcarskom poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Poslije regularnih 90 minuta na stadionu 'Žofroa Girar' u Sent Etjenu bilo je neriješeno 1:1, a isti rezultat ostao je i nakon dodatnih 30 minuta. Selekcija Poljske povela je golom Jakuba Blažčikovskog u 39. minutu. Izjednačio je Đerdan Šaćiri u 82. minutu.

Poljaci su u penal seriji bili bolji rezultatom 5:4 – Granit Džaka promašio je kod Švajcaraca, a Gžegož Krihovjak odveo svoju selekciju u prvo četvrtfinale u istoriji. Poljska će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz večerašnjeg duela između Hrvatske i Portugala, koji je zakazan za 21 sat.

ŠVAJCARSKA - POLJSKA 1:1 (0:1) - 4:5 na penale