Marokanci su jako dobro otvorili nastup na SP, pri čemu u nokaut fazu idu kao drugoplasirani iz grupe "C", u kojoj su podijelili bodove sa Brazilom (1:1), a potom savladali Škotsku (1:0) i Haiti (4:2).
Ouahbi je kazao kako je ovo novo doba fudbala u Maroku, te da imaju jak sastav, odličan stručni štab i sjajne navijače.
"Igrači vjeruju u sebe, a protivnici poštuju Maroko. Zato naš cilj mora biti da osvojimo Svjetsko prvenstvo", naglasio je on.
Dodao je i kako ne želi biti arogantan, te da i Maroko poštuje sve rivale.
"Puno poštovanje prema svakom rivalu - i to je bitno kada želite da osvojite Mundijal", rekao je on.
Podsjetimo, Maroko je upravo jedina afrička reprezentacija koja je do sada stizala do polufinala Mundijala. Dogodilo se to 2022. godine u Kataru. No, Ouahbi očito vjeruje kako je došlo vrijeme da jednu afričku selekciju vidimo i u finalu.
Inače, Maroko će oko tri ujutro saznati suparnika u šesnaestini finala. Biće to pobjednik grupe "F", u kojoj za prvo mjesto konkurišu Holandija, Japan, a u teoriji i Švedska.










