Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović govorio je danas na konfernciji za medije o stanju u FK Budućnost.
"Klub je opterećen jako velikim izdacima za plate igrača i zaposlenih. Majska plata zaposlenih u klubu sa doprinosima iznosila je 302.000 eura. Jako puno, nedopustivo puno za crnogorske uslove i za fudbalske prilike u kojima obitava FK Budućnost", dodaje Mujović, prenosi RTCG.
Što se tiče sponzora, Mujović je rekao da su imali ponudu Bata Carevića da on bude generalni sponzor i da investira u klub prilično „velika sredstva“.
„Ja nisam razgovarao sa njim i možda sam se ogriješio prema tom čovjeku i pogriješio i možda nešto nedopustivo napravio, ali razmišljao sam upravo na način kako sam to maloprije rekao, a to je da sponzori budu lokalna podgorička preduzeća", kazao je Mujović.
Mujović je rekao da nije naišao na očekivanu podršku podgoričkih privrednika za uključivanje u rad kluba.
"Ja ću reći da ta priča sa Podgoričanima u Upravnom odboru prilično teško ide. Razgovarao sam sa brojnim uspješnim privrednicima glavnog grada i nije bilo interesovanja. Svima je ponuđeno mjesto u Upravnom odboru. Odziv je bio jako loš. Ne volim da na današnji dan pretvaram u politiku, ali moram reći i to treba znati. Da nije bilo velike podrške premijera Milojka Spajića i njegove podrške u smislu da nam obezbijedi sponzorstvo Aerodroma Crne Gore, Montefarma i drugih još nekih državnih preduzeća, teško bi isplivali iz ove finansijske krize o kojoj sam maloprije govorio", zaključio je Mujović.










