Prve utakmice osmine finala večeras su bile na programu i u Ligi konferencija, a najviše uzbuđenja viđeno je u Ajndhovenu. Partizan je pred svojim navijačima na kraju doživio težak poraz od Fejenorda, a Lester i Roma opravdali su uloge favorita.

U Ajndhovenu 4:4, Fejenord ubjedljiv u Beogradu, trijumfovali Marsej, Lester i Roma Foto: UEFA

Kakva je samo utakmica viđena u Ajndhovenu, uz čak osam golova. Na kraju – po četiri i u mreži PSV-a i Kopenhagena. Iako su Danci vodili 3:1, domaći su ih do kraja sustigli, a meč je obilježio napadač PSV-a Gakpo, koji je postigao tri pogotka uz jednu asistenciju.

Fejenord je na kraju slavio ubjedljiv trijumf nad Partizanom u Beogradu – 5:2. Premda su ‘crno bijeli’ dva puta imali prednost, zahvaljujući pogocima Natha i Jovića, sastav iz Roterdama je od 52. do 77. minuta postigao čak četiri pogotka.

Roma je trijumfovala na gostovanju Viteseu, rezultatom 1:0, a jedini pogodak viđen je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena – strijelac je bio Oliveira.

Lester je stekao solidnu prednost pred revanš protiv Rena (2:0), dok je Bode Glimt nastavio sa sjajnom evropskom sezonom – večeras su bili bolji i od Alkmara, rezultatom 2:1. Identičnim skorom okončan je i jedan od derbija osmine finala na Velodromu.

Rezultati:

PSV – Kopenhagen 4:4 (1:3), Marsej – Bazel 2:1 (1:0), Lester – Ren 2:0 (1:0), Bode Glimt – Alkmar 2:1 (1:0), Partizan – Fejenord 2:5 (1:1), Vitese – Roma 0:1 (0:1), PAOK – Gent 1:0 (0:0), Slavija Prag – LASK 4:1 (2:0).