• Portal Analitika/
  • Sport /
  • Fudbal /
  • Rožajci nadomak Druge CFL, ali imaju za čim da žale - sve su mogli da riješe za 90 minuta, odluka pada u ponedjeljak

Drugi meč baraža odigran u sjajnom ambijentu pred 3.000 navijača, a opet smo gledali penale

U drugom susretu baraža za popunu Druge CFL, Ibar je nakon devet serija penala u Rožajama, pred oko 3.000 navijača, slavio nad Budvom - 8:7. U regularnom dijelu utakmice bilo je 1:1 (1:0), pri čemu je nevjerovatno šta su sve Rožajci propustili u posljednjih pola sata igre.

Rožajci nadomak Druge CFL, ali imaju za čim da žale - sve su mogli da riješe za 90 minuta, odluka pada u ponedjeljak Foto: Screenshot

Uoči posljednjeg meča tako je i dalje sve otvoreno, ali može se reći kako je Ibar jednom nogom u višem rangu, u kojem je posljednji put igrao 2021. godine. Podsjetimo, u ponedjeljak će na Lugovima Budva ugostiti Zetu i tada će se znati ko ide u Drugu CFL.

Trijumfuje li Budva, onda će Zeta ostati trećeligaš. Slavi li Zeta, onda će ona zajedno sa Ibrom u Drugu CFL. No, bude li i ta utakmica završena bez pobjednika, slijedi dramatičan rasplet.

Nakon svega viđenog u sjajnom ambijentu na Bandžovom brdu, može se reći kako domaći imaju za čim da žale. Jer, komotno su do pobjede, a time i do sigurnog plasmana u viši rang, mogli tokom regularnog dijela meča. No, ovako, iako su jako blizu povratku u Drugu CFL nakon pune tri godine, moraće da čekaju ishod posljednje utakmice baraža.

Duel je počeo inicijativom Budve, a potom je Ibar bivao sve ofanzivniji, što im se isplatilo u 34. minutu. Tada je Juković odlično poslao loptu ka Dapčeviću, koji je šutirao iskosa i pogodio suparničku mrežu. U samom finišu prvog dijela moglo je biti i 2:0, ali je Globarević šutnuo iznad prečke.

Nastavak je otvoren velikom šansom za Dapčevića, koji je poslao loptu preko gola. U 56. minutu je Budva mogla do poravnanja - za kratko su vrijeme gosti imali dvije kolosalne šanse, u naročito povoljnoj prilici bio je Medigović, ali je golman Kuč u oba navrata odlično intervenisao.

Rožajci bez sreće: Zeta slavila nakon penala i približila se Drugoj CFL
0
Rožajci bez sreće: Zeta slavila nakon penala i približila…
18.05.2024 22:01

Izjednačenje je uslijedilo u 60. minutu. Hasović je u svom šesnaestercu srušio Piranića i bio je to penal, a precizan je sa 'bijele tačke' bio Ćosić. Rožajci su nakon toga stezali obruč pred golom Budve, a u 77. minutu tražili su jedanaesterac, tvrdeći da je jedan od suparničkih defanzivaca pred golom igrao rukom, ali igra je nastavljena.

U 79. minutu, u kolosalnoj šansi bio je Čikić - pokušao je glavom, a golman Budve Kulinović je bravurozno odbranio. Nepun minut kasnije, opet je Čikić šutirao, a sa gol linije je loptu odbio Hosono. Može se reći kako su igrači Ibra propustili šansu utakmice u 88. minutu - Juković je asistirao Kriještorcu koji je bio ispred nebranjene mreže, ali se spetljao i propustio šansu da Rožajcima danas donese plasman u Drugu CFL.

Domaći su u 90. minutu ponovo tražili penal - ovog puta je Juković pao nakon kontakta sa Kulinovićem, ali se sudija Bošković nije oglasio. Minut kasnije, Ibar je propustio još dvije velike šanse i onda je uslijedio penal-rulet.

Tokom pet serija nije viđen nijedan promašaj, a u šestoj je Kuč odbranio šut Žujovića, ali je i Kulinović zaustavio Čikićev pokušaj. Na kraju, sve je riješeno u devetoj seriji - Hosono je šutirao, a Kuč odbranio, a onda je Kriještorac bio precizan.