Uprkos značajnim tehničkim i infrastrukturnim izazovima, navode iz EPCG, radovi se odvijaju u skladu sa planiranom dinamikom.
„Svjesni smo koliko je ovaj projekat važan za građane Pljevalja, ali i za cijeli elektroenergetski sistem Crne Gore. Zbog složenosti procesa suočeni smo sa privremenim smanjenjem domaće proizvodnje, ali zato sa još većim fokusom upravljamo dinamikom radova, kako bi završetak bio što efikasniji i održiviji,“ poručio je Bulatović i dodao da ovo nije samo rekonstrukcija jedne elektrane – ovo je strateški iskorak ka modernizaciji i većoj ekološkoj odgovornosti.
Povećana potrošnja električne energije u junu, koja je, navode oni, bila za 15,41% veća u odnosu na maj i 4,79% veća nego u junu prethodne godine, dodatno je naglasila ulogu TE Pljevlja u očuvanju stabilnosti sistema.
„Dio energije u ovom periodu morao je biti obezbijeđen iz uvoza, upravo zbog obimnih radova na ekološkoj rekonstrukciji“, poručuju iz EPCG.
Iz EPCG navode da ova situacija jasno potvrđuje i potrebu daljeg širenja proizvodnog portfolija EPCG, što se već intenzivno sprovodi kroz projekte iz oblasti solarne, vjetro i hidroenergije – sa ciljem da se obezbijedi sigurnije, zelenije i dugoročno stabilno snabdijevanje za domaće tržište.
„EPCG ostaje čvrsto posvećena realizaciji infrastrukturnih i energetskih projekata u Pljevljima, kao važnog dijela ukupne energetske tranzicije Crne Gore“, zaključuju iz EPCG u saopštenju.