Sjajna utakmica u Bergamu, ubjedljiv trijumf Rendžersa nad Crvenom zvezdom i iznenađujući remi Barselone sa Galatasarajem neki su od momenata koji su obilježili večerašnji program prvih duela osmine finala Lige Evrope.

Spektakl u Bergamu, Rendžers lako protiv Zvezde, Galatasaraj odolio protiv Barse Foto: UEFA

Odličan meč viđen je u Bergamu, gdje je Atalanta slavila protiv Leverkuzena - 3:2. Gosti su poveli u 11. minutu preko Arangiza, no Italijani su preokrenuli uz dva gola u tri minuta. Poravnao je Malinovski u 23. minutu, a u 25. se u strijelce upisao i Murijel. Isti igrač je u 49. minutu povećao na 3:1, a drugi gol za ‘farmaceute’ u 63. minutu postigao je Dijabi i time postavio konačan rezultat.

Rendžers je na Ajbroksu lako i ubjedljivo trijumfovao protiv Crvene zvezde (3:0). Već do 15. minuta, Beograđani su primili dva gola – prvo je Tavernije bio precizan iz penala, a potom je mrežu ‘crveno bijelih’ pogodio i Morelos. Mogla je Zvezda do pogotka u 24. minutu, ali Katai nije iskoristio jedanaesterac. Konačnih 3:0 postavio je Balogun u 51. minutu.

Sevilja je slavila minimalan trijumf nad Vest Hemom, a ključni momenat dogodio se u 60. minutu – Akunja je asistirao, a Hadadi pogodio mrežu londonskih ‘čekićara’.

U četvrtfinale su već prošli fudbaleri Lajpciga, pošto je njihov suparnik, moskovski Spartak, izbačen iz evropskih takmičenja.

Rezultati:

Atalanta – Bajer Leverkuzen 3:2 (2:1), Sevilja – Vest Hem 1:0 (0:0), Barselona – Galatasaraj 0:0, Rendžers – Crvena zvezda 3:0 (2:0), Braga – Monako 2:0 (1:0), Porto – Lion 0:1 (0:0), Betis – Ajntraht 1:2 (1:2).