Iako su predsjednik Upravnog odbora i izvršni direktor JP Morsko dobro Blažo Rađenović i Mladen Mikijelj najavljivali da će trajekt „Prizna“ juče početi da saobraća na liniji Kamenari – Lepetane, to se nije desilo.
Taj je trajekt i dalje usidren u luci Zelenika, a iz Morskog dobra još nema zvaničnih informacija. Kako je Pobjeda ranije objavila, „Prizna“ ne može da pristane u postojeći trajektni usjek u Lepetanima i Kamenarima, jer joj je rampa osam metara, pola metra šira od trajektnog usjeka na obali.
Na fotografiji koju je Pobjedi juče poslao jedan čitalac vide se Rađenović i Mikijelj kako zajedno sa još dva
radnika mjere postojeći trajektni usjek u Lepetanima na kome je trebalo da pristane ,,Prizna“.
Pobjeda je ranije objavila da bi u ovakvoj situaciji jedino rješenje bilo da se obavi rekonstrukcija postojećeg pristaništa ili izgradi novi prilagođen za prvi brod Morskog dobra. To bi podrazumijevalo rušenje obale, što je zahtjevan i složen postupak u smislu dobijanja građevinske dozvole, raznih studija, procjena, saglasnosti, elaborata, biologije mora i slično.
Morsko dobro kupilo je trajekt ,,Priznu“ za 569 hiljada eura od hrvatske turističke agencije ABM Tours. ABM Tours je lani kupila ovaj trajekt na tenderu ,,Jadrolinije“, koja je tri puta oglašavala prošle godine prodaju ,,Prizne“ i to u maju, junu i avgustu i svaki put po cijeni od 80 hiljada eura.
Odluku da se ,,Prizna“ trguje bez oglašavanja i po hitnom postupku omogućila im je Vlada 24. februara, koja je procijenila da se radi o nabavci u javnom interesu. Jer je Vlada prethodno 9. februara na elektronskoj sjednici zaključila da treba raskinuti ugovor sa Pomorskim saobraćajem, jer nemaju koncesiju.
Morsko dobro je 17. februara postupilo po naređenju i o raskidu ugovora obavijestilo Pomorski saobraćaj. Mikijelj je ranije saopštio da će „Priznu“ preimenovati u ,,30. avgust“ i objasnio da je brodu kumovao jedan od lidera DF-a Andrija Mandić.