Zaključak instraživanja je da boje koje reflektuju sunčevu svjetlost smanjuju povećanje temperature u automobilu.
Karoserija svijetle boje, koja reflektuje sunčeve zrake, pridonijeće održavanju niže temperature u kabini. Sa druge strane karoserije tamnih tonova, koje su sklone upijanju sunčevih zraka, doprinijeće povećanju temperature u vozilu. Što je toplije u automobilu, to će putnici više koristiti klima-uređaj i biće potrebno potrošiti više energije, povećavajući potrošnju goriva.
Ovi zaključci ne dolaze niotkuda. Ta ista laboratorija provela je testove s dva identična osobna automobila, limuzine. Jedan je bio srebrne, a drugi crne boje. Oba su automobila ostavljena parkirana na suncu u ciklusima od sat vremena s isključenom klimom i pola sata kasnije s uključenom klimom (na maksimumu).
Nakon pet ciklusa istraživači su izmjerili temperaturu krova, upravljačke ploče, vjetrobranskog stakla, sjedišta, vrata i vazduha u kabini. Krov srebrnog automobila bio je i do 25 stepeni hladniji od krova crnog automobila. Temperatura vazduha u kabini pokazivala je razlike između pet i šest stepeni. Ukupno, potrošeno je 13% manje energije za hlađenje srebrnog automobila nego crnog automobila. Svijetle boje su odbijaju do 60% više sunčeve svjetlosti, prenosi Revija Hak.