LŠ: Čelzi sa golom prednosti putuje u Barselonu

Izvor

Prvu veliku priliku propuštila je Barsa. Ešli Kol je zakasnio sa pravljenjem ofsajda i Buskets je lijepo uposlio Sančeza koji je oči u oči sa Čehom, prebacio golmana ali samo da bi u 9. minutu pogodio okvir gola.

U 11. minutu je Čelsi bio taj koji je mogao do vođstva. Poslije slobodnjaka sa lijeve strane, Ivanović i Teri bili su kratki u skoku, ali je Kejhil mogao da iz drugog plana nogom pogodi mrežu Valdesa.

Koliko je malo potrebno Mesiju i Fabregasu da odigraju akciju za gol, vidjelo se u 43. minutu. Mesi se dokopao lopte na 40 metara od Čeha, a onda je povukao trojicu protivničkih igrača na sebe i u pravom trenutku uposlio je Fabregasa koji se ubacio po lijevoj strani iz drugog plana u šesnaesterac. Bivši kapiten Arsenala, sačekao je da Čeh padne, a onda ga je lobovao, međutim lopta je bila sporija pa Ešliju Kolu nije bilo teško da je izbaci maltene sa gol-linije ispred Mesija.

Ipak, krajem poluvremena domaćin je poveo 1:0. Ramireša je sebi dao lijep for po lijevoj strani, i kada je vidio da će izgubiti loptu, u padu je asistirao Drogbi koji je sa peterca lako savladao Valdesa iako je imao Pujola na leđima.

U drugom poluvremenu Fabregas je u 57. minutu prebacio svu odbranu Čelsija kako bi uposlio Sančeza u naletu a Čileanac je kasnio pola sekunde sa šutem, i lopta je otišla tik pored desne stative gola Čeha.

Najbolju priliku za izjednačenje Barselona je propuštila u 87. minutu. Nakon što je Drogba zaradio žuti karton poslije prekršaja nad Mesijem, Argentinac je izveo slobodan udarac na 22 metra sa desne strane. Loptu je spremno dočekao Pujol koji je ikao okrenut leđima od gola Čeha lijepo skrenuo njen put a golman "plavaca" se ispružio koliko je dug i izbacio ju je u korner.

Čelsi - Barselona 1:0 (1:0)

Drogba 45'

Podsjetimo, u prvom polufinalu Bajern Minhen je na svom terenu savladao Real Madrid 2:1.