Nakon ubjedljivo najubjedljivije abaligaške pobjede protiv Borca (u prethodna tri trijumfa protiv Čačana nije bilo više od šest razlike), košarkaši Budućnost Volija su ovjerili treće mjesto za plej-of.

Košarkaši Budućnost Volija ubjedljivi protiv Borca: “Plavi” ovjerili treće mjesto Foto: KK Budućnost Voli
PobjedaIzvor

Dva meča prije kraja imaju dvije pobjede više i bolji međusobni skor od Cedevita Olimpije (dvije pobjede). Poznato je da će Podgoričani u četvrtfinalu plej-ofa igrati sa FMP-om, a, ako ne bude iznenađenja, u polufinalu ih čekaju dueli sa Partizanom. Crvena zvezda u polufinalu čeka boljega iz duela Cedevita Olimpije i Igokee. Iz lige je ispala Krka, dok će Split igrati baraž sa drugoplasiranom ekipom ABA2 lige.

Budućnost će u dva zaostala meča, sa Crvenom zvezdom u “Morači” (16. aprila) i u gostima sa Splitom (23. aprila), moći mirno da se priprema za najvažniji dio sezone, kada se odlučuje o konačnom plasmanu, o eventualnim trofejima. Imaće Aleksandar Džikić priliku i da oporavi neke igrače (protiv Borca nije bilo Vladimira Micova i Seada Šehovića), a neke i da odmori, kako bi svi bili spremni za mečeve odluke.

Što se meča sa Borcem tiče, konačnih 24 razlike (97:73) ne odslikavaju ono što se događalo na terenu tokom skoro tri četvrtine. Podgoričani su, međutim, dodali gas u finišu treće četvrtine i posebno u posljednjoj dionici i stigli do 18. pobjede u ligi…

Dobro krenuli, pa usporili

Budućnost je u prvoj dionici promašila samo dva šuta iz reketa (9-7), imala je četiri skoka više (9-5), ali je Borac, koji je pogodio samo jedan šut iz reketa (iz pet pokušaja), ubacio pet trojki iz devet šuteva, pa nije dozvolio Budućnosti više od četiri poena prednosti na kraju četvrtine (21:17).

A Podgoričani su odlično otvorili meč, sa dva koša Zorana Nikolića i dvije trojke Kendrika Perija (jedine za domaćina u ovom dijelu meča iz sedam šuteva), nakon četiri minuta igre, poveli su 12:3, i nije izgledalo da će to biti najveća prednost u prvom poluvremenu. Čačani su, međutim, počeli da pogađaju sa distance, trojkama Lopeza i Novakovića su prišli na 12:11. Nakon zakucavanje Zorana Nikolića i koša i dodatnog bacanja Džastina Kobsa, “plavi” su se ponovo malo odlijepili (17:11), ali je Pecarski trojkom vratio goste na posjed zaostatka (19:17), nešto više od minut prije kraja kvartala. Četvrtina je završena košem Perija (21:17), koji je bio najefikasniji u prvih 10 minuta sa osam poena.

Borac je odmah na startu druge četvrtine pogodio još dvije trojke, preko Pecarskog (12 poena u prvom poluvremenu) i Lopesa, za izjednačenje (23:23), a onda su gosti, nakon igre koš za koš, stigli i do prvog vođstva, kada je Hejl pogodio koš i dodatno bacanje za 32:30. Srećom po Podgoričane pa su igrači Borca počeli češće da promašuju sa distance (posljednja četiri šuta u četvrtini), a i Budućnost je zaigrala jače u odbrani (primila samo dva koša iz igre u posljednja četiri minuta), razigrali su se Di Džej Sili i Marko Jagodić Kuridža, pa su “plavi” košem Edina Atića stigli do sedam poena prednosti (41:34), koju je Borac smanjio za koš do poluvremena (43:38).

Budućnost je na polovini utakmice povećala prednost u skoku (18-11), posebno u assitencijama (15-8), a mnogo bolje je od rivala šutirala za dva poena (68,4 – 46,7 %).

Faktor Drobnjak

Onamo gdje je stao u prvoj, Borac je nastavio na početku treće četvrtine, pa je Sanadze u prva četiri minuta ubacio tri trojke i donio dva izjednačenja (49:49, 52:52). Kada je Hejl u jednom napadu pogodio trojku pod faulom, a onda i dodatno bacanje, za “minus četiri” (62:58), činilo se da će Podgoričani do kraja morati da se muče za pobjedu. Međutim, nije bilo tako, Budućnost je ponovo zaigrala jako u odbrani, a razigrao se i Igor Drobnjak, koji je postigao posljednjih pet poena svog tima u trećem kvartalu za prvu dvocifrenu prednost (69:58). Nakon toga je sve bilo lakše za domaće, a Drobnjak je u posljednjoj dionici dodao još 11 poena, zaključno sa trojkom za konačnih 97:73…

Sili je bio najefikasniji sa 18 poena, a imao je i pet assitencija i tri skoka, Drobnjak je ubacio 16 poena, Jagodić-Kuridža je dodao 15 poena, pet skokova i četiri asistencije, Peri 13 poena, a Zoran Nikolić i Petar Popović po 10.

U gostujućem tim najefokasniji je bio Marko Pecarski sa 14 poena, od čega 12 u prvom poluvremenu.