Završen je duel u Areni, ali i još jedna sezona regionalnog takmičenja

Nakon incidentne uvertire, košarkaši Crvene zvezde večeras su još jednom savladali Partizan i time osvojili ovosezonsko izdanje ABA lige. 'Crveno-bijeli' su tako finalnu seriju završili nakon trećeg meča, a prvog u kojem je Partizan bio domaćin - u Areni je bilo 76:82 (18:20, 20:22, 14:17, 24:23).

Sve gotovo nakon tri meča: Zvezda je novi prvak ABA lige, izjednačili se sa Partizanom po broju naslova Foto: ABA

Crvena zvezda tako se izjednačila sa Partizanom po broju osvojenih naslova regionalnog prvaka - oba beogradska sastava sada ih imaju po sedam.

Zvezda je bila bolja u prvoj četvrtini, u kojoj je vodila i sedam razlike (9:16). No, u finišu tog perioda, Aleksa Avramović pokrenuo je ‘crno-bijele’ koji su drugi kvartal dočekali uz dva poena zaostatka - 18:20.

Nije mogao domaćin do obrta u drugoj četvrtini, te su igrači Crvene zvezde pri odlasku na odmor bili na plus četiri (38:42).

No, po izlasku iz svlačionice, uslijedila je mini serija Partizana, koji je u trećem minutu drugog poluvremena, trojkom Avramovića, prvi put na utakmici stigao do prednosti – 44:42. Bilo je to, međutim, kratkog daha. ‘Crveno-bijeli’ su u ostatku četvrtine bili bolji i završnu četvrtinu dočekali su uz rezultat 52:59.

Uskoro je Lazić sa slobodnih bacanja doveo goste do dvocifrenog plusa (55:65), ali su ‘crno-bijeli’ za nepun minut, serijom 5:0, prepolovili zaostatak. Nije se Partizan zaustavio na tome, tačno pet minuta prije kraja Anđušić je pogodio i bilo je minus dva - 68:70.

Četrdesetak sekundi prije kraja djelovalo je kako je sve gotovo, ali je Avramović trojkom vratio Partizan na jedan posjed (75:78).

Nije, međutim, Partizan imao snage za preokret, ali treba istaći i da su njihovi suparnici bili izuzetno staloženi u završnici i na kraju su na gostujućem terenu proslavili povratak titule.

Zvezdu su do pobjede predvodili Mitrović i Giedraitis sa po 12 poena, dok je Jago postigao 11. Kod domaćih je Avramović imao najbolji učinak (17).