Evropa je zabilježila svoju najtopliju godinu, 0.4°C topliju od 2019. godine, prethodno najtoplije. Kopernikus takođe izvještava da su koncentracije ugljen-dioksida u atmosferi nastavile da rastu.
Protekla godina je bila za 0.6°C toplija od standardnog referentnog razdoblja 1981-2010. godine.
Dijelovi Arktika i sjevernog Sibira zabilježili su neka od najvećih godišnjih temperaturnih odstupanja od prosjeka u 2020. godini s odstupanjima od čak 3°C, pa čak i preko 6°C za cijelu godinu. Zapadni Sibir imao je izuzetno toplu zimu i proljeće. Takođe, sezona požara bila je neobično aktivna u ovoj regiji. U polarnom krugu požari su ove godine oslobodili rekordnu količinu ugljen-dioksida. Tokom druge polovine godine, arktički morski led bio je znatno niži od prosjeka u to doba godine.
-Vanredni klimatski događaji u 2020. godini i podaci Službe za klimatske promjene Kopernikus pokazuju nam da nemamo više vremena. Moramo nastupiti kao globalna zajednica, kako bismo osigurali pravedan prelaz u nultu neto budućnost. Biće teško, ali troškovi neaktivnosti su preveliki, zbog čega su obaveze preuzete u evropskom Zelenom sporazumu prijeko potrebne- ističe Matijas Petške, iz glavne uprave Evropske komisije za odbrambenu industriju i svemir.