Poslanik Albanske alijanse Ilir Čapuni komentarisao je jučerašnju izjavu predsjednika Skupštine Andrije Mandića povodom zabrane ulaska na Kosovo predsjedniku Opštine Nikšić Marku Kovačeviću i predsjednici Skupštine opštine Berane Vidi Ivanović
Mandić se juče, između ostalog, zahvalio poslanicima iz redova albanskog naroda, ističući da su, kako je kazao, „razumjeli namjeru da neko želi da poremeti odnose” između srpskih i albanskih političara u Crnoj Gori.
“Kao poslanik Albanske alijanse nisam stekao utisak da je neko iz Republike Kosovo želio da poremeti odnose u Crnoj Gori”, naveo je Čapuni u objavi na Fejsbuku.
Naprotiv, kako saopštava Čapuni, njegovo razumijevanje je da su nadležni organi Kosova procijenili da postoje bezbjednosni razlozi za preventivno djelovanje u odnosu na konkretne osobe.
“Da li je ta procjena bila ispravna ili ne, o tome se može raspravljati, ali to je pitanje odluke institucija jedne suverene države”, saopštio je Čapuni.
Poslanik Albanske allijanse je dodao da je Kosovo pokazalo da djeluje kroz svoje institucije i u okviru svojih nadležnosti.
“Kao što očekujemo da svi poštuju odluke institucija Crne Gore, tako treba poštovati i pravo drugih država da donose odluke u skladu sa svojim zakonima”, zaključio je Čapuni.










