Brejdablik razbio prvaka San Marina i zakazao finale protiv Budućnosti

Kako se to i očekivalo, suparnici Budućnosti u finalu pretkola kvalifikacija za Ligu šampiona biće fudbaleri islandskog Brejdablika. Oni su večeras, u drugom polufinalu, bili ubjedljivi protiv prvaka San Marina, ekipe Tre Pene, rezultatom 7:1 (3:1).

Brejdablik razbio prvaka San Marina i zakazao finale protiv Budućnosti Foto: Breidablik

Biće to treći susret Budućnosti i Brejdablika u posljednjih godinu, no ovaj će biti i najbitniji. Podsjetimo, prošlog ljeta, dvije ekipe sastale su se u Ligi konferencije, a nakon što su Islanđani slavili pred svojim navijačima 2:0, 'plavi' su pod Goricom pobijedili 2:1.

Kada je u pitanju meč u Kopavoguru, domaći su nakon 25 minuta vodili 2:0, pogocima Gunlaugsona i Hlinsona. U 31. minutu, Bareta je smanjio zaostatak ekipe iz San Marina, ali su Islanđani do kraja prvog poluvremena pogodili još jednom, i to u 45. minutu - strijelac je bio Olsen.

Odlično izdanje 'plavih': Budućnost lako slavila nad Atletik Eskaldesom, u petak ih čeka finale pretkola
8
Odlično izdanje 'plavih': Budućnost lako slavila nad…
27.06.2023 16:51

Fudbaler Budućnosti je strijelac prvog gola u evropskim takmičenjima u sezoni 2023/24.
0
Fudbaler Budućnosti je strijelac prvog gola u evropskim…
27.06.2023 15:22

U drugom dijelu, mrežu Tre Penea pogađali su Sigurdarson i Ejnarson, a na kraju i Gunlaugson drugi put večeras. U sudijskoj nadoknadi, u strijelce se upisao i Hlinson.

Posjetimo, u prvom polufinalu, Budućnost je lako trijumfovala protiv Atletik Eskaldesa iz Andore - 3:0 (2:0).

Finale u petak na programu je u 21 čas.

Pobjednika čeka nastup u prvom kolu kvalifikacija za LŠ protiv irskog Šamrok roversa, dok će poraženi nastaviti takmičenje u Ligi konferencije, i to protiv litvanskog Žalgirisa ili makedonske Struge.