Naš prvak na najbolji način počeo nastup u Evropi

Fudbaleri Budućnosti na odličan su način započeli nastup u Evropi. U polufinalu pretkola kvalifikacija za Ligu šampiona, izabranici Miodraga Džudovića na Islandu su slavili protiv prvaka Andore, ekipe Atletik Eskaldes, rezultatom 3:0 (2:0).

Odlično izdanje 'plavih': Budućnost lako slavila nad Atletik Eskaldesom, u petak ih čeka finale pretkola Foto: PA

Podgoričani su danas u jesenjem ambijentu u Kopavoguru bili neuporedivo bolji suparnik, a meč je obilježio Balša Sekulić, koji je postigao dva pogotka.

Susret je otvoren inicijativom ekipe sa Andore, koja je prva zaprijetila u osmom minutu preko Pereza. Četiri minuta kasnije, Morales je u svom šesnaestercu srušio Petra Grbića i to je bio penal. Loptu je uzeo Sekulić, koji je pogodio mrežu i time ujedno postigao i prvi pogodak u novoj sezoni evropskih klupskih takmičenja.

Fudbaler Budućnosti je strijelac prvog gola u evropskim takmičenjima u sezoni 2023/24.
0
Fudbaler Budućnosti je strijelac prvog gola u evropskim…
27.06.2023 15:22

Već u 21. minutu, bilo je 2:0. Novović je odlično poslao loptu iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca, a glavom je u mrežu sproveo Đuričković.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo nekoliko prilika na obje strane, a u uvodnim momentima drugog poluvremena Atletik je mogao da smanji ali Kuro nije bio precizan.

Potom je i Grbić u 55. minutu postigao gol, ali je on poništen - VAR provjerom utvrđeno je kako je prethodno Almeida bio u ofsajdu.

Pet minuta kasnije, odlično je reagovao Sekulić, koji je sam bio ispred suparničkog čuvara mreže Kampiljosa i lako ga matirao.

Doduše, prvobitno je taj gol poništen zbog ofsajda, ali je VAR pokazao kako je situacija bila regularna, te je bilo 3:0.

Sekulić je mogao do het-trika u 73. minutu, no njegov je šut sa ivice šesnaesterca nekako odbranio Kampiljos.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, a iako su pokušavali do posljednjeg sudijskog zvižduka, igrači iz Andore nijesu mogli do počasnog gola.

Ako slave u finalu idu na Irce, u suprotnom - Žalgiris ili Struga

Ekipa Budućnosti večeras će saznati ko će biti njen suparnik u finalu pretkola, koje ćemo pratiti u petak. Naime, u 21:00 čas počeće duel Brejdablik - Tre Pene. Prvak Islanda, pritom, veliki je favorit.

Ukoliko veliko iznenađenje izostane onda ćemo, baš kao i prošle godine u Ligi konferencija, gledati još jedan duel 'plavih' protiv tima iz Kopavogura.

Prođe li u prvo kolo kvalifikacija za LŠ, Budućnost bi igrala protiv irskog Šamrok roversa.

Ukoliko ne uspiju, 'plave' bi čekao nastup u drugom kolu Lige konferencija, u kojem bi njihovi suparnici bili fudbaleri Žalgirisa ili Struge.