Klubovi iz Serije A ove su sezone napravili velike uspjehe u Evropi, ali nakon večerašnjeg meča u Istanbulu možemo reći kako baš nijesu bili miljenici sreće u finalnim mečevima.

Baš nijesu imali sreće: Italijanski klubovi izgubili sva tri evropska finala, u dva ih savladali Englezi Foto: UGC

Naime, italijanski klubovi su nastupili u finalima sva tri evropska klupska takmičenja i baš u svakom - ostali bez trofeja.

Najprije treba podsjetiti kako su u četvrtfinalu Lige šampiona nastupila čak tri italijanska kluba. Nakon toga, uslijedile su borbe za trofeje - prvo je Roma igrala u finalu Lige Evrope, pa Fiorentina u finalu Lige konferencije, a večeras i Inter u finalu Lige šampiona.

Po navici: Sevilja je još jednom osvojila Ligu Evrope, Roma srušena u penal ruletu
0
Po navici: Sevilja je još jednom osvojila Ligu Evrope, Roma…
01.06.2023 00:03

'Viola' tuguje, Vest Hem u 90. minutu stigao do prvog evropskog trofeja nakon 58 godina
0
'Viola' tuguje, Vest Hem u 90. minutu stigao do prvog…
07.06.2023 23:01

Roma je u finalu Lige Evrope poražena od Sevilje, i to nakon penala. Podsjetimo, u velikom finalu u Budimpešti, 'vučica' je povela golom Dibale u prvom poluvremenu, a onda su ispustili vođstvo zahvaljujući - autogolu Manćinija. Pri izvođenju penala bilo je 4:1 za Sevilju.

Potom smo prošle sedmice ispratili poraz Fiorentine od Vest Hema u finalu Lige konferencije - 1:2 (0:0). 'Čekićari' su poveli preko Benrame, ali je brzo poravnao golom Bonaventure. I taman kada su svi na Fortuna areni u Pragu pomislili kako slijede produžeci, 'viola' je kapitulirala u 90. minutu, kada je Bouen donio trofej londonskom klubu.

Još jedan poraz italijanskog kluba ispratili smo večeras. Inter je kapitulirao protiv Mančester sitija (0:1), premda je pružio sjajnu partiju, a u finišu nije imao ni sreće.

Mančester siti je prvak Evrope: Rodri pogodio za istoriju, bedem Intera nije izdržao