Zanimljivosti

Najpoznatija netačna predviđanja koja su obilježila svijet

Decenijama unazad, za mnoge stvari su predviđali da neće uspjeti da nađu put do ljudi. Evo nekih proizvoda koji su uprkos negativnim komentarima, imali veliki uticaj na svijet kakav danas postoji.
Najpoznatija netačna predviđanja koja su obilježila svijet
Portal AnalitikaIzvor

Ipod

''Do sljedećeg Božića će biti mrtav, gotov, nepostojeći'' izjavio je biznismen Lord Alan Šugar o sudbini Eplovog Ajpoda 2005. godine.

Bitlsi

''Bitlsi nemaju budućnost u šou biznisu. Ne sviđa nam se zvuk tvojih momaka. Grupe više nijesu aktuelne. Grupe od četiri člana sa gitarama su naročito stvar prošlosti++ rekao jei zvršni direktor izdavačke kće ''Deka Rekordsa'' menadžeru grupe Brajanu Epstajnu 1962.

Automobil

''Konj je tu da ostane, a automobil je samo prolazna moda'' rekao je predsjednik Štedionice u Mičigenu savjetujući advokata Henrija Forda da ne ulaže u ''Ford Motor'' 1903. godine.

Voz

''Putovanje vozom na velikim brzinama nije moguće, jer putnici ne bi mogli da dišu i umirali bi od gušenja'' rekao je doktor Dionizis Larder, naučnik i akademik davne 1828. godine.

Rokenrol

''Rokenrol će do juna proći'' ovo su napisali 1955. godine o rokenrolu u časopisu ''Varajeti''

Žena premijer

''Proći će dosta godina, ne za mog vijeka, prije nego što žena postane premijer'' rekla je Margaret Tačer, buduća premijerka 26. oktobra 1969. godine.

Online kupovina

''Kupovina na daljinu će, iako je veoma praktična, propasti'' stajalo je u magazinu ''Times'' 1966. godine.

mitraljez

Mitraljez

''Ne, oni će učiniti ratovanje nemogućim'' odgovorio je Hiram Maksim, čovjek koji je stvorio mitraljez, na pitanje: ''Zar ova puška rat neće učiniti još strašnijim?'' davne 1893. godine, odakle i potiče izreka ''lupaš ko maksim po diviziji''.

Iphone

''Nema šanse da će Iphone imati bilo kakav značajan udio na tržištu. Nema šanse'' kazao je Stiv Balmer, izvršni direktor ''Microsofta'' 2007. godine.

Rakete

''Rakete nikada neće moći da napuste Zemljinu atmosferu'' napisao je daleke 1936 godine ''Njujork Tajms''.

Nuklearna energija

''Nema ni najmanjih znakova da će nuklearna energija ikada biti upotrebljiva. To bi značilo da atom može da se pocijepa'' kazao je poznati naučnik Albert Ajnštajn, 1932. godine.

Fotokopir mašine

''U svijetu postoji potreba za najviše 5.000 kopir mašina'' rekla je kompanija ''IBM'' kasnijim osnivačima ''Kseroksa'', tvrdeći da fotokopir mašine nikada neće imati dovoljno veliko tržište da bi opravdale proizvodnju, te 1959. godine.

Telefon

''Telefon ima previše nedostataka da bismo ga ikada smatrali vidom komunikacije'' rekao je Vilijam Orton, predsjednik 00Vestern Juniona'' 1879. kada je Aleksandar Grejem Bel pokušao da svoj izum proda ovoj kompaniji.

Portal Analitika