LE: Remi u Firenci, Napoli, Sevilja i Volfsburg blizu 1/4 finala

Fudbaleri Zenita slavili su protiv Torina u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope sa 2:0, a poraz je pretrpijela još jedna italijanska ekipa - Inter je na gostovanju u Njemačkoj izgubio od Volfzburga sa 3:1.

Fiorentina i Roma odigrali su 1:1, Everton je porazio Dinamo Kijev sa 2:1, Napoli je bio bolji od Dinama iz Moskve 3:1, a Sevilja je u španskom derbiju nadigrala Viljareal sa 3:1.

Iličić je u 17. minutu donio prednost timu iz Firence nakon što je De Rosi izgubio loptu na sredini terena, a onda je slovenački reprezentativac istrčao kontru i poslao loptu u gornji desni ugao. U 60. minutu oboren je Iturbe u kaznenom prostoru, dok je arbitar, umjesto da isključni golmana Neta, udijelio mu samo žuti karton. Nije samo to bila muka gostiju, nego što je čuvar mreže odbranio udarac sa bijele tačke Ljajiću, tako da je ostalo 1:0. Reprezentativac Srbije je u napuštio igru u 75. minutu, a dva minuta kasnije je Sejdu Keita nakon centaršuta Florenca ostao sam i lagodno glavom pogodio za konačnih 1:1.