Dominantno izdanje Norvežanki u Trondhajmu

Savladamo li sjutra Dansku, naše suparnice u polufinalu Svjetskog prvenstva biće rukometašice Norveške. One su večeras u Trondhajmu, u drugom četvrtfinalu, eliminisale selekciju Holandije, uz rezultat 30:23 (12:11).

Znamo ko nas čeka ako odemo u polufinale: Svjetske prvakinje briljirale, Holanđanke potpuno podbacile Foto: IHF

Duel u Trondhajmu obilježila su dva velika pada Holanđanki i jedan povratak - no, kako drugog nije bilo, svjetske prvakinje ipak sasvim zaluženo idu u finale.

Nevjerovatno je šta je Holandija uradila u uvodnih 20 minuta. Izabranice Pera Johansona počele su dobro, povele 2:4, da bi Norveška do 17. minuta serijom 6:0 izašla na plus četiri (8:4). U tim je momentima fenomenalno branila Solberg, a na drugoj strani su se nizali golovi Herem, Skogrand, Rejstad…

Češka izdržala poluvrijeme: Moćna Francuska je prvi polufinalista SP
0
Češka izdržala poluvrijeme: Moćna Francuska je prvi…
12.12.2023 18:54

Košmar Holanđanki je potrajao još malo, Skogrand je u 26. minutu povećala na 11:6. A onda – potpuni povratak Holandije. Norveška je istovremeno ostala bez dvije igračice, a njihove suparnice fantastično su iskoristile višak i uz dva pogotka Sprengers prišle na svega gol zaostatka (12:11).

Tek što je nastavak počeo, Hušer je izjednačila na 12:12 i Holandija je bila u seriji 0:5. Od tada smo pratili žestoku borbu, da bi Rejstad u 37. minutu vratila domaće na plus dva, a četiri minuta kasnije, nakon pogotka Bakerud, bilo je – plus četiri (19:15). Kao da smo u tim momentima gledali preslikanu situaciju iz prvog poluvremena - Holandija je bila potpuno nemoćna, norveške rukometašice rešetale su njihovu mrežu, bile su u velikoj seriji 6:0, pri čemu ovog puta nijesu dopustile suparnicama da se vrate.

Najefikasnija u Norveškoj bila je Bakerud sa pet golova, dok su u Holandiji najbolji učinak imale Hušer i Maleštajn sa po četiri.

Pred nama je veliki dan - u četvrtfinalu ćemo pratiti Crnu Goru, a u ovo doba sjutra veče znaćemo da li će izabranice Bojane Popović nastaviti nastup na SP. Bude li tako, 'lavice' će ispisati istoriju - jer nikada ranije nijesmo bili u polufinalu, a vrlo je moguće i kako bismo tim plasmanom mogli direktno do Olimpijskih igara.