Rukomet

Češka izdržala poluvrijeme: Moćna Francuska je prvi polufinalista SP

U prvom duelu četvrtfinala Svjetskog prvenstva za rukometašice, iznenađenja nije bilo – Francuska je u Trondhajmu bila bolja od Češke, rezultatom 33:22 (17:16).

Češka izdržala poluvrijeme: Moćna Francuska je prvi polufinalista SP Foto: IHF

Tako će Francuska u petak u polufinalu odmjeriti snage sa Švedskom ili Njemačkom, a večeras ćemo saznati i ko čeka Crnu Goru u slučaju da sjutra veče eliminišemo Dansku.

Što se prvog četvrtfinala tiče, Francuska je bila bolja, no Čehinje su pružale snažan otpor u prvom dijelu igre. U drugom poluvremenu nikakve dileme nije bilo – presudio je kvalitet, pri čemu se u Francuskoj čak 13 igračica upisalo u strijelce.

Francuska je sredinom prvog poluvremena imala četiri gola viška, ali je završnica tog perioda igre u potpunosti pripala Čehinjama. Predvođene Jerabkovom i Čolevovom, igračice Češke su u 30. minutu prišle na gol zaostatka (17:16).

Ipak, bilo je to sve što se njihovog otpora tiče. Francuska je nakon sedam minuta igre u nastavku, pogotkom Minko, prvi put bila na plus pet (23:18) i već tada je bilo evidentno kako će Češka teško moći da se vrati u meč. Kako se kraj bližio, tako je Francuska uvećavala prednost, da bi golom Nokandi u 57. minutu ona prvi put bila i dvocifrena - 31:21.

Minko je u pobjedničkom sastavu postigla pet golova, a Valentini i Tublan četiri. No, najbolja akterka u njihovim redovima bila je golmanka Laura Glozer, koja je meč završila sa učinkom od 60 odsto odbranjenih šuteva. U ekipi Češke najefikasnija je bila Marketa Jerabkova sa šest pogodaka.