„U suštini, u pitanju je sporazum za „kćerku" mađarskog Telekoma u Makedoniji i Crnoj Gori, U knjigama PWC nije mogao da identifikuje dovoljan povratak za velike uplate. Ponekad njemački Telekom mora da se „pokvari". U aferi špijuniranja grupe, koja će se otkriti ovih dana pred Okružnim sudom u Bonu, bilo je indicija o tajnim praksama kompanija u jugoistočnoj Evropi. Na primjer, u zemljama kao što su Mađarska, Hrvatska, Makedonija i Slovenija privatni život više kandidata je ispitan pomoću nadgledanja osoblja. U izvještaju grupe za bezbjednost o jednoj ženi rukovodiocu u hrvatskoj kompaniji za telekomunikacije je, na primjer, navedeno koje je ljubavnike navodno imala i kakve posebne pristupe koristi sa „starijim muškarcima", navedeno je u tekstu Zidojče cajtunga.
U Telekomu Crne Gore - kompaniji kćerki Dojče telekoma - kažu da nemaju pravo da o ovome daju bilo kakve izjave, već da to može da čini samo Dojče telekom.
U saopštenju Dojče telekoma koje je proslijeđeno Pobjedi, navedeno je da je, kako je to već objavljeno u izvještajima Dojče telekoma i Mađar telekoma, revizija finansijskih izvještaja mađarske kompanije za finansijsku 2005. godinu „identifikovala ugovore za koje nije bilo moguće utvrditi stvarnu poslovnu namjenu".
,,U svijetlu ovih događaja, revizorski komitet Mađar telekoma je angažovao nezavisnu advokatsku kancelariju da istraži zakonitost ovih ugovora. U isto vrijeme, Mađar telekom je obavijestio odgovarajuće organe (uključujući američko Ministarstvo pravde i Američku komisiju za hartije od vrijednosti) u vezi sa situacijom i internom istragom. Nakon ovih informacija, američke vlasti su pokrenule istrage o mogućim kršenjima američkih antikorupcijskih pravila", navedeno je u saopštenju.