Prema njegovoj ocjeni, to što neki akteri tih događaja ne žele javno eksponiranje svog iskustva je njihovo pravo, ali to ne znači da se zaoštravanje ne dešava.
„Znam da neki od njih imaju i obzira prema ukupnoj situaciji jer ne žele da je komplikuju. Stalo im je do spuštanja tenzija. Nekima je, razumljivo, stalo do bezbjednosti najbližih u daljoj budućnosti. Nemaju rezervni grad za život, opredjeljuju se za ćutanje i “nejasnoću” motiva, prihvataju “pomirenje” na način da ne žele preduzimanje mjera“, kazao je Zeković.
Ali sve to, dodaje on, ne umanjuje činjenicu da nam se iz sve izraženijih političkih, vjerskih i nacionalnih podjela dešava, pored verbalnog, i fizičko nasilje.
„Ovako izražene vjerske, nacionalne i političke podjele naše lokalne zajednice i crnogorsko društvo u cjelini ne mogu i neće učiniti funkcionalnijim. Ovo će se neminovno odraziti na naš dalji rživot i razvoj, a potreba da jedna grupa, jedna politika, jedna vjerska zajednica dominira u odnosu na sve ostalo u društvu može voditi radikalizaciji i konfliktu. Ohrabrimo i radujmo se promjenama na bolje, ali ne podupirimo i ne veličajmo potrebu za dominacijom i ne aplaudirajmo nasilju“, poručio je Zeković.