Na inicijativu gradonačelnika Prijestonice Cetinje Nikole Đuraškovića, danas je održan sastanak sa predstavnicima Uprave policije, Komunalne policije i inspekcije Prijestonice Cetinje, Sekretarijata za stambeno komunalne poslove i saobraćaj, Sekretarijata za obrazovanje, sport i mlade, kao i Centra za socijalni rad.
Povod je, kako su saopštili iz Prijestonice, učestalijih prijava građana o pojavama devijantnog ponašanja među djecom i mladima, narušavanju javnog reda i mira i oštećenju javne infrastrukture u pojedinim gradskim naseljima.
„Tokom sastanka razmotrena je aktuelna situacija na terenu, analizirani su problemi sa kojima se suočavaju građanke i građani, posebno u naseljima u kojima su ovakve pojave učestalije, te su definisani konkretni koraci i mjere sa ciljem uspostavljanja većeg stepena sigurnosti, očuvanja javnog reda i zaštite javnog prostora“, saopšteno je iz Prijestonice.
Dogovoreno je da će, prema njihovim riječima, već od večeras zajedničke patrole Uprave policije, Komunalne policije i predstavnika Sekretarijata za obrazovanje, sport i mlade obilaziti sva gradska naselja, sa posebnim fokusom na lokacije koje su identifikovane kao najproblematičnije.
„Nadležne službe će, u okviru svojih zakonskih ovlašćenja, preduzimati odgovarajuće i najstrožije mjere prema svim pojedincima koji svojim ponašanjem ugrožavaju sigurnost drugih građana, narušavaju javni red i mir, uništavaju javnu imovinu ili na drugi način remete svakodnevni život zajednice“, stoji u saopštenju.
Ova aktivnost, ističu, biće kontinuiranog karaktera, a Prijestonica Cetinje poziva sve građane da prijave svaki slučaj neprimjerenog ponašanja i narušavanja javnog reda Upravi policije, kako bi institucije mogle pravovremeno reagovati i djelovati preventivno.
„U narednom periodu biće pažljivo praćeni rezultati sprovedenih mjera, a u slučaju potrebe pomenute aktivnosti će biti dodatno intenzivirane, kroz uključivanje Centra za socijalni rad i Uprave policije, kako bi se sankcionisali roditelji maloljetnih lica koja učestvuju u ponašanjima kojima se narušavaju pravila zajedničkog života u lokalnoj zajednici. Prijestonica Cetinje ostaje posvećena stvaranju bezbjednog i uređenog ambijenta za sve svoje građane, uz istovremeno insistiranje na odgovornosti, saradnji institucija i pravovremenom reagovanju na sve pojave koje mogu ugroziti kvalitet života građana“, zaključuju iz Prijestonice u saopštenju.










