Mišljenja smo da će saniranje posljedica vremenskih nepogoda i vanredno stanje zasigurno imati negativan uticaj na crnogorsku ekonomiju, te da je jasno da će se u narednom periodu za potrebe saniranja posljedica vremenskih nepogoda morati odvojiti neplanirana novčana sredstva koja će u mnogome otežati i tako tešku situaciju privrednika u Crnoj Gori, piše u saopštenju koje je Unija poslala Portalu Analitika.
U Uniji upozoravaju da je sektor poljoprivrede najugroženiji.
„Prema trenutnim podacima sa kojima raspolaže UPCG, pod pritiskom snijega i ostalih vremenskih nepogoda stradalo je oko 90% plastenika. što uzorkuje i urušavanje skoro kompletne plasteničke proizvodnje u Crnoj Gori. Štete u plasteničkoj proizvodnji su nastale urušavanjem konstrukcija ili cijepanjem folije. Ovo je podatak koji je veoma alarmantan i koji zahtijeva hitne akcije državnih institucija u cilju otklanjanja posljedica vremenskih nepogoda.
U Uniji smatraju da će, ukoliko se pravovremeno ne bude reagovalo određenim akcijama na nastalu situaciju, posljedice biti velike, te da će izazvati socio-ekonomske probleme, kako privrednicima u oblasti poljoprivrede, tako i ostalim u lancu crnogorske privrede.
Jasno je da će, ukoliko ne dođe do blagovremenih akcija, Crna Gora biti prinuđena da uvozi veliku količinu poljoprivrednih proizvoda što će u značajnoj mjeri povećati uvoz Crne Gore a sa druge strane povećaće cijene poljoprivrednih proizvoda i time izazvati udar na životni standard“, stoji u saopštenju Unije poslodavaca.