Jedan turista danas je upalo u pećinu duboku oko 15 metara u blizini plaže Albatros u Ulcinju, kazao je za Portal Analitika komandir Službe zaštite i spašavanja Ulcinj, Abdulah Nimanbegu.
"Momak i djevojka šetali su od plaže Albatros. Momak je upao u pećinu duboku oko 15 metara", kazao nam je Nimanbegu.
On pojašnjava da je otvor pećine bio ograđen, ali d aje turista uprkos tome prošao do otvora pećine i upao.
"Djevojka je nakon nezgode pozvala policiju, oni su obavijestili nas", kazao nam je Nimanbegu.
Ekipa vatrogasaca brzo je stigla na teren i povrijeđenog turistu izvukla iz pećine.
"Na licu mjesta bila je i ekipa Hitne pomoći i njima smo predali povrijeđenog", kazao nam je Nimanbegu.
Turista nije životno ugrožen, a u nezgodi je zadobio prelom noge.
Kako pojašnjava Nimanbegu, spasilačka akcija trajala je oko 45 minuta.










