Utisak povoljniji nego nakon susreta protiv Kosmosa

Fudbaleri Sutjeske blizu su okršaja protiv holandskog AZ Alkmara. Nikšićani su večeras, u prvom duelu druge runde kvalifikacija za Ligu konferencije, slavili na DG areni protv Santa Kolome iz Andore, rezultatom 2:0 (1:0).

Trijumf Sutjeske nad Santa Kolomom: Rezultat garantuje miran revanš, nazire se dvomeč protiv AZ Alkmara Foto: UGC

Za razliku od dvomeča protiv Kosmosa, utisak o igri izabranika Nenada Brnovića večeras je znatno povoljniji - što zbog toga jer su igrali protiv jačeg i ofanzivnijeg suparnika, a što zbog toga jer su stvorili pregršt šansi od kojih su dvije iskoristili. Pogađali su Šaletić i Striković.

Mogli su, pritom, naši viceprvaci i do ubjedljivije pobjede. No, isto tako, imali su Nikšićan i sreće - jer, mogla je i ekipa iz Andore u više navrata do gola.

Nije Sutjeska večeras naišla na suparnika koji se branio. Nakon startnog pokušaja sa distance Krstovića, uslijedilo je nekoliko stopostotnih šansi Santa Kolome, pri čemu je Grivić u 14. minutu odbio loptu sa same gol linije.

Nikšićani su potom zaigrali nešto čvršće i ofanzivnije i nijesu morali dugo čekati na rezultat takve igre – u 24. minutu su stigli do vođstva. Prvo je odlično pokušao Matanović, ali je golman Gomez odbio loptu – samo do Šaletića, koji je sa 15 metara šutnuo i pogodio mrežu.

Struga slavila u prvom meču: 'Plavi' revanš čekaju uz gol zaostatka
2
Struga slavila u prvom meču: 'Plavi' revanš čekaju uz gol…
26.07.2023 18:51

I Sutjeska zna ko je njen mogući protivnik: Čekao bi ih holandski velikan
0
I Sutjeska zna ko je njen mogući protivnik: Čekao…
24.07.2023 14:16

Malo je falilo da vidimo još jedan gol za nepun minut, ali je ekipa iz Andore prilikom šuta Matanovića imala dosta sreće. U 36. minutu, Dragan Grivić je nakon kornera odlično pokušao glavom, no Gomez je nestvarnom intervencijom spasio goste.

U nastavku smo vidjeli više prilika na obje strane, a nova promjena rezultata uslijedila je u 73. minutu. Nakon asistencije Matanovića, Vuk Striković izbjegao je ofsajd zamku, a zatim sa ivice šesnaesterca izvrsno plasirao loptu koja se odbila od stative i otišla u mrežu.

Gosti su u finišu potpuno pali, ali Nikšićani to nijesu iskoristili na najbolji način, pri čemu treba pomenuti i golmana Gomeza koji je večeras spriječio nekoliko 'čistih golova'. Ipak, uprkos tome, i sa večerašnjih 2:0, ekipa Nenada Brnovića može sa optimizmom čekati revanš u Andori.

Ne dogodi li se senzacija - Sutjesku već za dvije sedmice čeka najveći evropski meč u istoriji. U prvom duelu bili bi domaćini AZ Alkmaru, i to pod Goricom, s obzirom na to da DG arena ne ispunjava uslove za treću rundu kvalifikacija.