Poraz Budućnosti u Ohridu

Struga slavila u prvom meču: 'Plavi' revanš čekaju uz gol zaostatka

Fudbaleri Budućnosti poraženi su od Struge u prvom duelu druge runde kvalifikacija za Ligu konferencije, rezultatom 1:0 (1:0).

Struga slavila u prvom meču: 'Plavi' revanš čekaju uz gol zaostatka Foto: PA

'Plavi' su danas pružili skromno izdanje, pri čemu je u prvom dijelu susreta u Ohridu domaći sastav mogao i do ubjedljivijeg vođstva. U nastavku smo gledali slabiji tempo, te se mreže nijesu tresle.

Obostrano ofanzivnom igrom počeo je današnji meč. Grbić je najprije imao kolosalnu šansu za ‘plave’, a potom se, u 20. minutu, nakon šuta Besarta Ibraimija tresla stativa gola našeg prvaka.

Struga je povela u 30. minutu. Sve se dogodilo nakon slabe reakcije odbrane ‘plavih’ – lopta je došla do Ibraimija, koji je izbjegao ofsajd i šutirajući iskosa poslao loptu u mrežu.

Dominirali su domaći i u ostatku prvog dijela, ali novih golova nije bilo.

Drugo poluvrijeme proteklo je uglavnom u monotonoj igri i bez većih prilika iz kojih bi se izrodila promjena rezultata.

Revanš meč u Podgorici slijedi već u utorak, i to sa početkom u 21 čas.