Čak tri remija identičnim rezultatom viđena su u prvim mečevima četvrtfinala Lige Evrope. Jedini trijumf upisala je Braga. U Ligi konferencija - Roma je opet poražena u Norveškoj, dok golova nije bilo u derbiju večeri u Lesteru. No, jedno je sigurno - u oba takmičenja slijede izuzetno uzbudljivi revanši na svim terenima.

Tri remija u Ligi Evrope, bez golova u derbiju Lige konferencija, Bode Glimt noćna mora Rome Foto: Twitter

Barselona je remizirala na gostovanju Ajntrahtu (1:1). Domaći su poveli u 48. minutu golom Knaufa, a konačan rezultat je u 66. minutu postavio Tores.

Identičnim rezultatom okončan je i meč između Vest Hema i Liona. Pritom, 'čekićari' su od finiša prvog dijela imali igrača manje, pošto je crveni karton dobio Krezvel. Londonski sastav poveo je u 52. minutu zahvaljujući Bouenu, da bi u 66. minutu poravnao Ndombele.

Jedini trijumf večeras upisala je Braga, koja je pred svojim navijačima slavila minimalno nad Rendžersom 1:0. Portugalcima je u 26. minutu, nakon konsultacija sa VAR-om, poništen pogodak, no 15 minuta kasnije - Ruiz je zatresao mrežu Škota i, kako se ispostavilo, donio trijumf svom timu.

I prvi večerašnji meč četvrtfinala okončan je rezultatom 1:1 - i to onaj između Lajpciga i Atalante o čemu opširnije možete čitati ovdje.

Nešto više golova bilo je u Ligi konferencija, gdje je Bode Glimt još jednom ove sezone savladao Romu. Za razliku od debakla u takmičenju po grupama, 'vučica' je ovog puta u Norveškoj poražena rezultatom 2:1.

Italijanski sastav je u 43. minutu stigao do prednosti preko Pelegrinija, ali je u drugom dijelu uslijedio potpuni preokret. Prvo je u 56. minutu izjednačio Saltnes, a konačan rezultat je u 89. minutu postavio Vetlesen.

U derbiju večeri, Lester i PSV odigrali su bez golova, dok je Marsej slavio nad PAOK-om 2:1, te se očekuje uzbudljiv revanš i u Grčkoj.

Čak šest golova viđeno je u Roterdamu, na utakmici Fejenord - Sparta Prag (3:3), o čemu možete čitati ovdje.