U Ligi Evrope i Ligi konferencija odigrani su prvi dueli četvrtfinala.

Remi u Lajpcigu, nakon nevjerovatne utakmice pobjednika nije bilo ni u Roterdamu Foto: Twitter

Četvrtfinale Lige Evrope otvoreno je susretom u Lajpcigu, gdje su istoimeni domaćin i Atalanta remizirali - 1:1 (0:1).

Prvi pogodak u Lajpcigu viđen je u 17. minutu - asistirao je Zapakosta, a Murijel doveo goste u vođstvo.

Velika uzbuđenja dogodila su se u 58. minutu. Domaći su imali šansu da poravnaju iz penala, šutirao je Silva, ali je sjajno odbranio Muso. Ipak, svega tridesetak sekundi kasnije, nakon ubačene lopte u šesnaesterac Atalante, Zapakosta je nespretno reagovao i poslao je u sopstvenu mrežu.

U prvom četvrtfinalu Lige konferencija, Fejenord i praška Sparta su u Roterdamu takođe podijelili bodove, i to u duelu punom preokreta. Na kraju je bilo 3:3 (1:1).

Holanđane je u vođstvo doveo Sinistera u 10. minutu, ali je potom uslijedio potpuni prekokret - Olajinka i Sor su pogađali mrežu Fejenorda. Senesi je u 74. minutu poravnao na 2:2, da bi Kokču u 86. minutu opet doveo domaće u vođstvo. Ipak, Česi se nijesu predavali, a to im se isplatilo na kraju - u petom minutu nadoknade, konačan, a po Spartu obećavajuć rezultat pred revanš postavio je Traore.

Preostali dueli na programu su od 21 čas.

U Ligi Evrope sastaće se Ajntraht - Barselona, Braga - Rendžers i Vest Hem - Lion.

Sa druge strane, u Ligi konferencija večeras će igrati Bode Glimt - Roma, Lester - PSV i Marsej - PAOK.