Mada još nije u cjelosti završena rekonstrukcija i uređenje po najsavremenijim standardima svjetskog brenda, Sveti Stefan već je uveliko postao meta ne samo turista već i poznatih i bogatih ličnosti sa raznih meridijana. Prve goste primio je u julu, nakon trogodišnje pauze.
Čitav koncept uređenja prostora zasnovan je na potpunom uklapanju u okolinu i kontekst u kojem egzistira. Bijele Škure, vrata, kvake i okovi, iako novi, vjerna su replika starinskih. Intimna rasvjeta osvjetljava uzane ulice Svetog Stefana. Uređaji za klimatizaciju su neprimijetni tako da neće narušavati ambijent grada-hotela. Obnovljeni dio spolja izgleda kao i prije pola vijeka.
Meri Lu Tompson, arhitektica prostora, odgovorna za uređenje Svetog Stefana, koja je tu stigla iz kompanije Deniston - Kuala Lumpur - Malezija, kazala je da se vodilo računa o svim detaljima tako da su i kade u kupatilima, gdje je to god bilo moguće, postavljene pored prozora, kako bi gosti vila mogli uživati u pogledu i šumu mora.
Nakon ovih početnih informacija krenuli su u obilazak Svetog Stefana. Domaćini uvjeravaju da ovdje goste očekuje nešto stvarno izuzetno. Da bi to praktično demonstrirali, odmah pokazuju najpoznatiju vilu 118. U njoj su, kako ističu, ovoga ljeta boravili poznati fudbalski asovi Ronaldinjo i Dida. Najava je to, kažu, nastavka tradicije koju je ova famozna vila imala kada je pola vijeka ugošćavala ličnosti svjetskog džet-seta. Ispred vile je maleni bazen, popločan crnim pločicama da se, kako kažu, nebo tokom sunčanog dana ljepše reflektuje. Unutrašnjost vile dekorisana je u prepoznatljivom minimalističkom stilu. Sačuvani su i pojedini djelovi starog enterijera. Sav namještaj na ostrvu je unikatan i posebno je izrađen za potrebe Aman Svetog Stefana.
Cijena smještaja u ovoj vili je 2.000 eura, a u ostalim od 800 do 1.200 eura za noć. Sve vile odišu jedinstvenim stilom, prostrane su i prozračne sa pažljivo postavljenim komadima namještaja koji ne uzurpiraju prostor i koji omugućavaju maksimalni komfor.
Šta se to posebno nudi visokoplatežnim gostima u tri vrhunska restorana, koji rade po Amanovim standardima. Za njihov rad odgovoran je Boris Šemsedinović. On je „alfa i omega" za hranu i piće u Amanu Sveti Stefan. Ujedno je i menadžer i šef, ali i konobar ili kuvar, kad se za to ukaže potreba. Primjećujemo da takvog svestranog stručnjaka na Svetom Stefanu nije bilo više od tri decenije. Nekada su tu bili Vuko Mitrović za kulinarstvo, ili Kastro za ugostiteljstvo, mada je sve bilo pod kontrolom direktora, koji je bio glavni i odgovorni za sve, pa i za razgovore sa novinarima.
- Počeo sam prije tri mjeseca u Amanu i do sada otvorio tri restorana »Pod maslinom", „Bič kafe" na Miločerskoj plaži i „Kraljičinu stolicu". Meniji su odabrani - dobra selekcija vina i samo proizvodi iz Crne Gore koji imaju provjereni i dokazani kvalitet. Bukvalno sve u jelovniku je prevashodno sa prostora Crne Gore. Ovdje je brend svjetski, a sve ostalo domaće. Kad sam došao u maju, pošao sam na kotorsku pijacu, jer su mi kazali da tamo ima dobrih sireva i pršute. Pored toga, tamo sam našao konjske kobasice i još mnogo domaćih specijaliteta. Možda je i Vama, kao i mnogima ovdje, čudno za ove kobasice, ali i one su domaći proizvod. I to izvanredan, ali nažalost ovdje se za njih malo zna. Neću da reklamiram proizvođača, ali to je porodica kod koje uzimamo sireve i te kobasice. Saznao sam da se od istog proizvođača tim proizvodima snabdijeva i ruski premijer Putin -kazao je Boris.