Slovenačka javnost oprostila se od sveštenika Roberta Emeršiča, koji je preminuo nakon reakcije organizma na ubod ose tokom služenja mise u Planici.
Vijest o njegovoj smrti objavila je na društvenim mrežama Župa Svetog Josifa Radnika iz Rača, ističući da je njegov odlazak duboko pogodio vjernike i sve koji su ga poznavali.
„U nedjelju, 14. juna 2026. godine, kao grom iz vedra neba pogodila nas je vijest da je, usljed reakcije na ubod ose tokom svete mise u Planici, preminuo naš župnik Robi. Odjednom smo se našli u potpuno novoj i teškoj situaciji. Bilo je potrebno organizovati sve za posljednji ispraćaj, sahranu, molitve i svete mise u župama“, navode u objavi.
Iz Župe su naveli da je veliki broj ljudi pružio podršku porodici, prijateljima i vjernicima nakon tragedije, te zahvalili svima koji su učestvovali u organizaciji oproštaja i sahrane.
„Zahvaljujemo svima koji su se molili i koji će se i dalje moliti za Robija. Hvala svima koji su pomogli u organizaciji i realizaciji njegovog oproštaja u župnoj crkvi u Framu i Račama, kao i sahrane u Hočama. Hvala svim sveštenicima koji su učestvovali na svetoj misi u utorak u Račama, gdje smo se mogli oprostiti od njega na mjestu gdje je najradije bio – za oltarom, služeći svetu misu koju je toliko volio“, naveli su iz Župe Svetog Josifa Radnika.
Istakli su da će nastaviti da čuvaju vrijednosti za koje se zalagao i da će njegov doprinos životu župe ostati trajno upamćen.
„Život u obje župe se nastavlja, ali vjerovatno nešto drugačije nego dok je sa nama bio Robi. Na svima nama je da se okupimo i pobrinemo da župe funkcionišu još bolje, jer je to bila Robijeva želja. Dragi župniče Robi, počivaj u miru“, poručili su iz Župe.









