Završen i četvrti duel osmine finala

Lakše nego što se očekivalo: Engleska razbila Senegal i zakazala veliki derbi

U četvrtfinalu Svjetskog prvenstva očekuje nas veliki evropski klasik, Engleska – Francuska. Nakon što su ‘trikolori’ u osmini finala bili bolji od Poljske, fudbaleri Engleske večeras su ubjedljivim izdanjem lako trijumfovali nad Senegalom, rezultatom 3:0 (2:0).

Lakše nego što se očekivalo: Engleska razbila Senegal i zakazala veliki derbi Foto: Guardian

Za sada su poznata dva para četvrtfinala:

Holandija – Argentina (petak, 20:00)
Engleska – Francuska (subota, 20:00)

Istina je kako su afrički igrači krenuli ofanzivno, ali je pobjednik bio izvjestan već nakon završnice prvog poluvremena, kada su ostrvljani postigli dva pogotka. No, ono što može ohrabriti selektora Gareta Sautgejta jeste to što njegovi izabranici igraju sa izuzetnom lakoćom, na terenu djeluju dominantno i sve kao da podsjeća na onu Englesku koju smo gledali na SP u Rusiji prije četiri godine.

Nijesu Senegalci u večerašnji meč ušli sa mnogo respekta prema suparnicima. Od starta su igrali agresivno, a prve izglednije prilike vidjeli smo nakon 20. minuta. Prvo je afričkoj selekciji priprijetio Stouns, a potom je na drugoj strani šutirao Dija, a lopta pogodila u ruku Stounsa. Ipak, iz VAR sobe procijenili su kako nema potrebe za provjerom.

Dija je imao veliku šansu u 33. minutu, no Pikford je odlično intervenisao.

U finišu prvog poluvremena – dva gola u mreži Senegala. Engleska je povela u 39. minutu nakon lijepe akcije, na čijem je kraju Belingem asistirao, a Henderson savladao Mendija.

U trećem minutu nadoknade, Englezi su udvostručili vođstvo nakon kontre. Ovog puta, Foden je dodao loptu Hariju Kejnu, koji je gotovo rutinski poslao na pravo mjesto.

Sve i da su ‘lavovi Terange’ gajili neke nade, njih je u 57. minutu ugasio Saka. Najprije je Šo poslao loptu do Fodena, koji je kombinovao sa Kejnom, a potom poslao loptu Saki koji je poslao preko golmana suparničke ekipe.

Igrači Senegala do kraja nijesu mogli do počasnog gola, a engleski su igrači rutinskom igrom sačekali posljednji sudijski zvižduk, sa optimizmom i nadom kako je pred njima još 270 minuta na Mundijalu u Kataru.