Na kraju smo pratili dramu

Fudbaleri Argentine igraće u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva protiv Holandije. Izabranici Lionela Skalonija večeras su u Al Rajanu slavili nad Australijom 2:1 (1:0), premda su se mnogo kockali u finišu.

Poznat i drugi četvrtfinalista: 'Kenguri' se ponadali, ali Argentina će na okršaj sa Holandijom Foto: Reuters

Bio je to 1000. zvanični meč Lea Mesija, koji je večeras postigao i vodeći gol na susretu, i to u ne baš sadržajnom prvom poluvremenu. Golom Alvareza, Argentina je u 58. minutu udvostručila prednos, no na ulasku u finiš – Australija je mogla do poravnanja. Prvo su ‘sokerusi’ smanjili zahvaljujući autogolu Fernandeza, da bi u 81. minutu umalo bilo i 2:2.

Ono što je djelovalo kao dobijen meč Argentine, u finišu se pretvorilo u veliku dramu. Srećom po Mesija i saigrače, promjena rezultata ipak nije bilo.

U uvodnom dijelu utakmice, Argentina je dominirala kada je u pitanju posjed, ali većih šansi nije bilo.

Prvu priliku vrijednu pomena vidjeli smo tek u 29. minutu – nakon kornera je Suter pokušao glavom, ali učinio je to prilično nespretno i ta je šansa otišla u nepovrat.

Holanđani potvrdili klasu: Borbeni Amerikanci eliminisani, meč obilježio Damfris
6
Holanđani potvrdili klasu: Borbeni Amerikanci eliminisani…
03.12.2022 18:00

U Melburnu je tek svanulo, ali su na ulicama desetine hiljada ljudi (VIDEO)
0
U Melburnu je tek svanulo, ali su na ulicama desetine…
03.12.2022 20:11

U 35. minutu Argentina je povela. Bilo je dovoljno da jedna lopta stigne do Lea Mesija, a da on postigne pogodak. Nakon asistencije Mekalistera, Mesi je poslao loptu iskosa sa petnaestak metara, kroz noge Suteru i pravo u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo baš nikakvih uzbuđenja.

Nastavak je počeo nešto ofanzivnije, a u 50. minutu Mekalister je poslao loptu do Mesija, koji baš i nije najbolje šutnuo, te je Rajan odbranio bez problema. Kroz tri minuta, Otamendi je nespretno vratio loptu do Emilijana Martineza i malo je falilo da taj pas presiječe Djuk - a u tom slučaju je moglo biti mnogo problema po 'gaučose'. No, golman Australije spriječio je nepovoljan scenario.

U 58. minutu uslijedio je drugi pogodak Argentine, a 'najzaslužniji' za njega je golman Australije Metju Rajan. On je izgubio loptu ispred sopstvenog gola i to dok se poigravao i pokušao da predribla Hulijana Alvareza - koji je iz te pozicije lako pogodio mrežu.

Djelovalo je da Australija u tim momentima posustaje, pa su izabranici Lionela Skalonija mogli i povećati prednost. No, umjesto toga, 'sokerusi' su smanjili zaostatak u 77. minutu. Šutirao je Kreg Gudvin, a lopta se od noge Enca Fernandeza odbila u mrežu.

U 81. minutu umalo nije bilo 2:2. Nakon izuzetnog solo prodora, Aziza Behiča u posljednjem je momentu izblokirao Lisanrdo Martinez.

Sve dileme mogao je otkloniti u 88. minutu Lautaro, nakon nesebične asistencije Mesija, ali je iz izgledne pozicije šutnuo preko gola. Još jednom je Mesi odlično uposlio Lautara u trećem minutu nadoknade, ali je tog puta Rajan bio na visini zadatka.

Imali su Australijanci u finišu nadoknade veliku priliku da izjednače preko Kjuola, ali je Emilijano Martinez nekako spasio mrežu.