Kako navode, u dokumentaciji koja je javno dostupna, projekat revitalizacije, kako se navodi, Tvrđave na Ribnici, izopštava postojanje elemenata kulturno – istorijske tekovine muslimana, prije svega džamije sultana Mehmeda Fatiha sa munarom.
„Nažalost, ovo nije izolovan slučaj. Slični procesi dešavaju se i u Pljevljima, Bijelom Polju i drugim gradovima, gdje se islamsko nasljeđe zanemaruje, potiskuje ili pokrštava, kao što je to urađeno sa Sahat kulom u Podgorici. Iz Islamske zajednice Crne Gore zahtijevaju da se ova nepravda ispravi, uvođenjem ispravne terminološke identifikacije ovog lokaliteta, uvrštavanjem džamije Mehmeda Fatiha sa munarom u idejno rješenje, te da se omoguće arheološka iskopavanja na prostoru nekadašnje džamije", kazala je Strujić-Harbić.
Ona ističe da brisanje djelova istorije prilikom revitalizacije lokaliteta nije nikakva revitalizacija, već falsifikovanje prošlosti sa namjerom da se iz nje izbaci islamsko – bošnjačka i osmanska komponenta.
„Na kraju, onaj ko pokušava da zatiranjem kulturno – istorijske baštine zatre pokazatelje o trajanju jednog naroda isto bi to uradio i sa tim narodom, kada bi mu moglo biti", zaključila je poslanica Strujić-Harbić.