“Prvo da definišemo šta je to ‘srpski svet’. Ako se radi o nekoj organizaciji poput Frankofonije, gdje se baštini i uči srpski jezik, ne vidim nikakav problem u tome. Ali, ako to podrazumijeva formiranje federalnih, konfederalnih, parafederalnih i bilo kojih drugih zajednica na Balkanu koje bi mogle da naruše nezavisnost, suverenost ili povredivost teritorije Crne Gore, onda ja lično, moje ministarstvo, svi mi u Vladi bili bismo jednoglasni da tako nešto ne podržavamo”, istakao je on.
Na konstataciju novinara kako zabrinjava što u Vladi Crne Gore ulogu ministarke obavlja Vesna Bratić, koja se izjašnjava kao “četnik”, a koja na jedno od čelnih mjesta u kulturi imenuje državljanku Srbije koja je bila na listi Dveri, Radulović kaže da ne podržava nikakva ekstremno radikalna opredjeljenja.
“Bez želje da branim ministarku Bratić, u razgovoru sa njom sam shvatio da je te “Facebook” statuse pisala prilično revoltirana ličnim odnosom u određenom trenutku. Da li je ona stvarno radikalna? Opet bez želje da budem advokat, čisto sumnjam”, kazao je, između ostalog, Radulović.
On je kazao i kako je, u slučaju Filmskog centra Crne Gore, “moglo biti boljih imenovanja” od Aleksandre Mandarić – Božović.
“Ali kao što ja ne dozvoljavam da neko bira moje kadrove, tako neću da se miješam ni u imenovanja ministarke Bratić. Sav taj strah od ‘srpskog’ sveta je u dijaspori, čini mi se, medijski prenaglašen”, smatra on.