Srbija nakon sjajnog izdanja ide u Katar, i Španija na Mundijalu

Reprezentacije Srbije i Španije večeras su izborile nastup na Svjetskom prvenstvu 2022. godine. Izabranici Dragana Stojkovića - Piksija odigrali su sjajno u Lisabonu i nakon velike drame proslavili plasman.

Srbija nakon sjajnog izdanja ide u Katar, i Španija na Mundijalu Foto: EPA - EFE

Srbija je plasman na Mundijal obezbijedila potpunim preokretom protiv Portugala (2:1), i to na kakav način - zahvaljujući pogotku Mitrovića u 90. minutu.

Portugalci su poveli već u drugom minutu preko Sančeza, no ofanziva se Srbiji isplatila, pa je u 33. minutu uslijedilo izjednačenje - strijelac je bio Dušan Tadić.

U Lisabonu je zatim gledana velika borba, mnogo drame, ali i sjajno izdanje Srbije u napadu koje je dalo rezultata. Upornost se gostima isplatila u 90. minutu, kada je gol vrijedan puta u Katar postigao Aleksandar Mitrović.

Dileme u grupi "B" otklonjene su u finišu večerašnje utakmice u Sevilji. Nakon nešto bolje igre od suparnika, Španija je savladala Švedsku rezultatom 1:0, a jedini pogodak postigao je Alvaro Morata u 86. minutu. Bilo je jasno tada kako Šveđani nemaju vremena za preokret i da će morati da se zadovolje učešćem u baražu.

Ranije danas, plasman na Svjetsko prvenstvo proslavili su reprezentativci Hrvatske, koji su na Poljudu u direktnom meču za odlazak u Katar porazili Rusiju (1:0).

Veliki rezultat napravila je i Sjeverna Makedonija, koja je izborila plasman u baraž, ostavljajući iza sebe Rumuniju. Iz te grupe, ranije je put u Katar osigurala Njemačka.

Tako je od večeras spisak učesnika Svjetskog prvenstva 2022. godine potpuniji, jer se na njemu nalaze  Katar, Brazil, Njemačka, Danska, Belgija, Francuska, Hrvatska, Srbija i Španija.

Konačna tabela grupe "A": Srbija 20, Portugal 17, Irska 9, Luksemburg 9, Azerbejdžan 1.

Konačna tabela grupe "B": Španija 19, Švedska 15, Grčka 10, Gruzija 7, Kosovo 5.

'Vatreni' idu u Katar: Hrvatska na punom Poljudu po provali oblaka savladala Rusiju