Veliko slavlje u Skoplju: Sjeverna Makedonija u baražu za Svjetsko prvenstvo

Fudbaleri Sjeverne Makedonije, prvi put u istoriji te reprezentacije, nastupiće u baražu za Svjetsko prvenstvo. Inače, iz grupe "J" na Svjetsko prvenstvo ide Njemačka, koja je put u Katar obezbijedila ranije.

Veliko slavlje u Skoplju: Sjeverna Makedonija u baražu za Svjetsko prvenstvo Foto: vesti.mk

Oni su večeras u jako uzbudljivoj utakmici završnog kola slavili nad Islandom rezultatom 3:1 i tako uz bod više od Rumunije zauzeli drugu poziciju.

Domaći su prednost stekli već u osmom minutu, kada je mrežu Islanđana pogodio Ezdžan Alioski, a uz taj rezultat je i okončan prvi dio igre.

Islanđani su, međutim, rastužili brojne navijače na skopskom stadionu, poravnavši u 54. minutu preko Porsteinsona.

No, nijesu makedonski fudbaleri klonuli - naprotiv, u ostatku je viđeno njihovo fanatično izdanje, koje je krunisano sa dva pogotka Eljifa Elmasa.

Noć velikog slavlja na areni "Toše Proeski" uslijedila je nakon izuzetno uzbudljivih 10 kola, tokom kojih su Makedonci, nakon epske pobjede nad Njemačkom u gostima, gotovo do kraja učestvovali u velikoj borbi za baraž sa Rumunijom i Jermenijom.

Podsjetimo, Sjeverna Makedonija ove je godine debitovala i na Evropskom prvenstvu.

Ipak, u plej-ofu ih ne očekuje nimalo lak posao. Tamo će 12 ekipa biti podijeljeno u tri grupe. U svakoj će biti igrano polufinale i finale, a tri pobjednika baraž grupa ići će u Katar.

Ranije tokom dana, Hrvatska je osigurala direktan plasman na Mundijal.

U preostala dva meča završnog kola grupe "J", Rumuni su slavili u Lihtenštajnu 2:0, dok je Njemačka lako i ubjedljivo trijumfovala u Jerevanu 4:1.

Konačna tabela grupe "J": Njemačka 27, Sjeverna Makedonija 18, Rumunija 17, Jermenija 12, Island 9, Lihtenštajn 1.

'Vatreni' idu u Katar: Hrvatska na punom Poljudu po provali oblaka savladala Rusiju