Šou na Velodromu: Šestica Marseja, bez golova u Nici

Fudbaleri Marseja na spektakularan su način nastavili nastup u Ligi 1. Oni su u završnom duelu 16. kola na Velodromu razbili ekipu Tuluza, rezultatom 6:1 (3:0).

Šou na Velodromu: Šestica Marseja, bez golova u Nici Foto: OM

Goleada je počela  u 13. minutu, kada se u strijelce upisao Rožije. U 41. minutu uslijedio je autogol Nikolaisena, da bi na početku drugog dijela Sead Kolašinac povećao na 3:0. Nijesu se domaći na tome zaustavili, pa je u 61. minutu bilo 4:0 – pogodio je i Dimitri Paje.

Gosti su smanjili preko Van Bumena u 66. minutu, ali smo do kraja vidjeli još dva gola u njihovoj mreži - prvo je pogodio Čengiz Under u 80. minutu, a potom i Tavareš u 82.

PSŽ slavio iz penala u nadoknadi, Nejmar isključen zbog simuliranja, Monako, Lil i Lion trijumfovali u gostima
0
PSŽ slavio iz penala u nadoknadi, Nejmar isključen zbog…
28.12.2022 23:04

U drugom večerašnjem duelu, u kojem je Nica ugostila Lans, nije bilo golova. Tako je PSŽ povećao prednost nad najbližim pratiocem na sedam bodova.

Monpelje je do 22. minuta, golovima Savanijea i Vala, osigurao pobjedu u Lorijenu (0:2), dok je Rems pred svojim navijačima, uz dva pogotka Baloguna, bio bolji od Rena – 3:1.

Rezultati: Ajačo – Anže 1:0, Troa – Nant 0:0, Oser – Monako 2:3, Klermon – Lil 0:2, PSŽ – Strazbur 2:1, Brest – Lion 2:4, Lorijen – Monpelje 0:2, Rems – Ren 3:1, Marsej – Tuluz 6:1, Nica – Lans 0:0.

Tabela: PSŽ 44, Lans 37, Marsej 33, Ren 31, Monako 30, Lil 29, Lorijen 28, Lion 24, Nica 21, Rems 20, Klermon 19, Monpelje 17, Tuluz 16, Ajačo 15, Troa 15, Nant 14, Brest 13, Oser 13, Strazbur 11, Anže 8.