Pobjeda Pari Sen Žermena iz penala u sudijskoj nadoknadi, uz isključenje Nejmara, obilježila je nastavak francuske Lige 1.

PSŽ slavio iz penala u nadoknadi, Nejmar isključen zbog simuliranja, Monako, Lil i Lion trijumfovali u gostima Foto: Goal

PSŽ je na Parku prinčeva na kraju slavio nad Strazburom 2:1 (1:0), i to zahvaljujući golu Mbapea iz ne baš ‘ubjedljivog’ jedanaesterca u šestom minutu sudijske nadoknade.

‘Sveci’ su poveli u 14. minutu – Nejmar je asistirao, a Markinjoš matirao Selsa. U 51. minutu, Markinjoš je još jednom pogodio mrežu – ali ovog puta sopstvenu.

U drugom poluvremenu, Nejmar je dobio dva žuta kartona u svega tri minuta. Drugi, nakon kojeg je morao u svlačionicu, ‘zaslužio’ je simulirajući penal u protivničkom šesnaestercu. Sudija Klermon Turpan bio je neumoljiv.

Meč je odmicao, djelovalo je kako pobjednika neće biti, no u šestom minutu nadoknade, nakon VAR provjere uslijedio je prilično sumnjiv penal za domaće, a Mbape ga je realizovao i donio tri boda svom timu.

Lion je bez većih problema slavio na gostovanju Brestu, rezultatom 2:4 (1:3).

Sjajan meč pratili smo u Oseru, gdje je Monako na kraju slavio rezultatom 2:3. Domaći su poveli u 30. minutu golom Nijanga iz penala, a na isti je način poravnao Ben Jeder u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Ben Segir je ‘kneževima’ donio prednost u 58. minutu, ali je uskoro domaćin izjednačio – i to autogolom Fofane. Da gosti ipak osvoje tri boda pobrinuo se Ben Segir, koji je u 85. minutu postigao svoj drugi današnji gol.

Pogocima Gomeša i Bajoa u drugom poluvremenu, Lil je trijumfovao u Klermon-Feranu (0:2).

Rezultati: Ajačo – Anže 1:0, Troa – Nant 0:0, Oser – Monako 2:3, Klermon – Lil 0:2, PSŽ – Strazbur 2:1, Brest – Lion 2:4.

Sjutra: Lorijen – Monpelje (17:00), Rems – Ren (19:00), Marsej – Tuluz (21:00), Nica – Lans (21:00).

Tabela: PSŽ 44, Lans 36, Ren 31, Marsej 30, Monako 30, Lil 29, Lorijen 28, Lion 24, Nica 20, Klermon 19, Rems 17, Tuluz 16, Ajačo 15, Troa 15, Monpelje 14, Nant 14, Brest 13, Oser 13, Strazbur 11, Anže 8.