• Sport /
  • Fudbal /
  • Šou 'kraljeva' na Enfildu: Gubili 2:0 pa uništili Liverpul; Napoli rutinski u Frankfurtu, domaći još i dobro prošli

Sedam golova na Enfildu, nemoć Ajntrahta

Ubjedljiva pobjeda Reala u spektaklu koji je začinjen velikim preokretom na Enfildu, te lagan trijumf Napolija u Frankfurtu, obilježili su treću noć osmine finala Lige šampiona.

Šou 'kraljeva' na Enfildu: Gubili 2:0 pa uništili Liverpul; Napoli rutinski u Frankfurtu, domaći još i dobro prošli Foto: Colorsport

Real je u Liverpulu gubio rezultatom 2:0, a na kraju je slavio 2:5, uz dva gola Benzeme. Sa druge strane, Napoli je rutinski trijumfovao protiv Ajntrahta - 0:2.

'Kraljevi' razbili 'redse' u meču koji će se dugo pamtiti

Kakav je samo meč viđen u Liverpulu... Nakon 15 minuta djelovalo je kako se Realu sprema teška katastrofa, a na kraju je brodolom doživio sastav Jirgena Klopa, koji je poražen rezultatom 2:5 (2:2).

Tek što je susret počeo, domaći navijači su se radovali. U toku je bio četvrti minut kada je Mohamed Salah asistirao Darvinu Nunjesu, a on postigao pogodak na izvrstan način – petom je poslao loptu u mrežu Tiba Kurtoe. Taj gol pogledajte ovdje.

Nevjerovatan je bio način na koji je Real primio drugi gol, i to u 14. minutu. Karvahal je vratio loptu do Kurtoe, a golman Reala – želeći da je ispuca – napravio je kardinalnu grešku. Takve kikseve ne prašta Salah – lopta se odbila do njega, a on je rutinski poslao u mrežu. Gol možete pogledati ovdje.

Nije takav start pokolebao goste. Oni su najprije smanjili u 20. minutu, i to fantastičnim pogotkom Vinisijusa, koji je raspalio po lopti sa petnaestak metara iskosa, okružen suparničkim defanzivcima – pravo u mrežu. Kako je to izgledalo, pogledajte ovdje.

Kardinalna greška kakvu je u 14. minutu napravio golman Reala, ponovila se u 36, samo na suprotnoj strani. Sve je počelo tako što je Gomez vratio loptu ka Alisonu, a on krenuo da je ispuca. No, pogodio je Darvina Nunjeza od kojeg se lopta odbila u gol, te je bilo 2:2. Gol pogledajte ovdje.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, uslijedio je potpuni preokret. Luka Modrić je u 47. minutu uputio sjajan centaršut iz slobodnog udarca, a Militao je glavom poslao iza Alisonovih leđa. Snimak pogotka pogledajte ovdje.

U 55. minutu već je bilo 2:4. Lijepo su kombinovali Madriđani, nije na kraju baš najbolje šutnuo Benzema, ali je loptu skrenuo Džo Gomez i ona je otišla u mrežu. Kako je to izgledalo, pogledajte ovdje.

Jedanaest minuta kasnije - 2:5 i opet Benzema. Francuski napadač primio je loptu na ivici šesnaesterca, prošao Alisona, te po drugi put pogodio večeras. Gol pogledajte ovdje.

Napoli se prošetao kroz Frankfurt

Fudbaleri Ajntrahta bili su večeras u Frankfurtu nemoćni protiv Napolija, u duelu koji je na kraju završen rezultatom 0:2 (0:1). Pravo je čudo, međutim, kako lider Serije A večeras u Njemačkoj nije postigao makar dva-tri gola više.

Utakmica u Frankfurtu počela je blagom inicijativom domaćih, ali su Napolitanci polako preuzimali posjed, a od 35. do 45. minuta uslijedio je spektakl. Prvo je Buta krvnički udario Osimena u svom šesnaestercu i bio je to čist penal. Loptu je uzeo Kvarackelija, koji nije loše šutnuo, ali je Kevin Trap maestralno odbranio.

Vatrena uvertira u Frankfurtu: Spektakularna pirotehnička predstava, u gradu incidenti, ima i povrijeđenih
0
Vatrena uvertira u Frankfurtu: Spektakularna pirotehnička…
21.02.2023 21:17

Trapu nije bilo spasa pet minuta kasnije – gosti su izveli ubitačnu akciju, Lozano je poslao loptu ka Osimenu koji je bio nedaleko od suparničkog gola, a koji iz takvih prilika ne promašuje.

Osimenov pogodak pogledajte ovdje.

Osimen je dva minuta kasnije još jednom pogodio mrežu, ali se ispostavilo kako je pri prijemu lopte bio u ofsajdu, te je na odmoru bilo 0:1.

Napoli je krenuo silovito u drugom dijelu i pravo je čudo kako u uvodnih desetak minuta nijesu dali novi gol. U 56. minutu uslijedio je novi problem za domaće. Muani je žestoko nagazio Angisu i dobio - direktan crveni karton.

Bilo je samo pitanje trenutka kada će Napoli postići drugi gol, a to se dogodilo u 65. minutu. Na završetku briljantne akcije, Kvarackelija je petom dodao loptu do Đovanija di Lorenca, a on sjajnim šutem lijevom nogom poslao loptu u gol. Gol kapitena Napolija pogledajte ovdje.

U kojoj je mjeri Ajntraht bio inferioran večeras, najbolje će reći podatak da su prvi šut u okvir gola uputili u 83. minutu.

Rezultati osmine finala: PSŽ – Bajern 0:1, Milan – Totenhem 1:0, Briž – Benfika 0:2, Borusija Dortmund – Čelsi 1:0, Liverpul – Real Madrid 2:5, Ajntraht Frankfurt – Napoli 0:2.

Sjutra (21:00): Lajpcig – Mančester Siti, Inter – Porto.

Čelsi pao na Vestfalenu: Bravura Adejemija obilježila veče, Benfika veoma blizu četvrtfinala